تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

پشت پرده گرانی میوه چه خبر است؟

چندی پیش که ماجرای اظهارنظر نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس به نقل از ایسنا درباره بهای خرید برنج خارجی توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران و مقایسه آن با بهای فروش پیش آمد، ضرورت دراتاق شیشه‌ای قرارگرفتن این شرکت و مشخص شدن حساب و کتاب‌های آن به نفع مردم که صاحب اصلی بیت المال هستند مطرح شد که البته این مطالبه تاکنون پاسخ روشن وقانع کننده‌ای دریافت نکرده است.

کد خبر: ۱۲۲۴۹۰
۰۸:۵۲ - ۰۱ اسفند ۱۴۰۰

پشت پرده گرانی میوه چه خبر است

دیدارنیوز ـ اما هنوز این ماجرا فروکش نکرده، اکنون ماجرای قیمت خرید میوه توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران که آن هم متعلق به وزارت جهادکشاورزی است، مطرح است. بنا بر گزارش خبرگزاری صدا و سیما ماجرا از این قرار است که ظاهرا این سازمان میوه‌هایی را که بابت ذخیره سازی شب عید در آبان ماه ۱۴۰۰ خریداری کرده بسیار گرانتر از قیمت بازاردرهمان زمان خریده ودر نتیجه بیم آن می‌رود که مانند سال گذشته، این میوه‌ها بی مشتری مانده، بپوسد ودورریخته شود.

براساس اعلام رسانه ها، درحالی که سازمان مرکزی تعاون روستایی بنا بر اعلام مشاور عالی مدیرعامل آن، هرکیلو سیب را۱۴۵۰۰تومان وهرکیلو پرتقال را ۱۳۹۰۰ تومان از برخی سردخانه داران خریداری کرده، اما قیمت این میوه‌ها در آبان ماه، نصف این قیمت بوده واگر این مابه التفاوت را در۵۰ هزار تن حجم خریداری شده ضرب کنیم، عدد بسیار بزرگی به دست می‌آید که هیچ توضیح شفافی برای آن وجود ندارد.

این ماجرا تا حدی پیش رفته که مجلس ودستگاه‌های نظارتی هم به آن ورود کرده اند و باید دید نتیجه چه می‌شود. اما اصل وریشه تمام این ماجرا‌ها از برنج گرفته تا میوه در ناشفاف بودن سیستم خرید دولتی، بازرگانی دولتی، نحوه انتخاب، کارکرد وهویت مباشرین، مکانیسم قیمت گذاری وانتخاب جنس وخریدار، روابط شکل گرفته در پشت پرده این گونه خرید‌های ناشفاف وامثال آن است. تا این سیستم دراتاق شیشه‌ای قرار نگیرد وشفاف نباشد، همین شرایط هست وخواهد بود؛ امید که روز اصلاح این صندوقخانه تاریک فرابرسد.

برچسب ها: قیمت میوه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی