تیتر امروز

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی
عزای عمومی در آبادان و خرمشهر

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان تا شب سه‌شنبه ۱۵ کشته و ۳۵ مجروح در پی داشته است. با اینکه اخبار متناقضی از مرگ حسین عبدالباقی سازنده ابن برج منتشر شده، اما خانواده او جسدش را شناسایی کرده‌اند.
وزیر دفاع ایالات متحده اعلام کرد

ارتش آمریکا در عملیات نظامی در خاک اوکراین شرکت نمی‌کند

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا گفت: «رئیس جمهور جو بایدن به صراحت اعلام کرده است که قصد ندارد هیچ نیرویی به اوکراین برای شرکت در عملیات نظامی در این کشور بفرستد».

کد خبر: ۱۲۰۱۹۹
۰۸:۴۷ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۰

ارتش آمریکا

دیدارنیوز: وزیر دفاع ایالات متحده اعلام کرد که طبق دستورات جو بایدن رئیس جمهور این کشور، ارتش آمریکا در هیچ اقدام نظامی در خاک اوکراین، شرکت نخواهد کرد.

«لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا روز جمعه در سخنانی در مورد اعزام نیرو به اوکراین در صورت حمله نظامی روسیه گفت: «رئیس جمهور جو بایدن به صراحت اعلام کرده است که قصد ندارد هیچ نیرویی به اوکراین برای شرکت در عملیات نظامی در این کشور بفرستد».

پیش از این، ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفته بود که «ایالات متحده نیروی نظامی دائمی در اوکراین ندارد، بلکه گروه کوچکی از مستشاران را حفظ می‌کند».

دیروز ولادیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین نیز «اظهارات رسانه‌ای درباره تهدید روسیه در نزدیکی مرز‌های اوکراین را مغالطه دانست» و گفت که هیچ قصدی از سوی روسیه برای حمله به کشورش نمی‌بیند و آماده دیدار با رئیس جمهور روسیه است.

روسیه بار‌ها ضمن تکذیب ادعا‌های آمریکا و متحدانش تأکید کرده است که این کشور‌ها به دنبال ایجاد تنش و بی‌ثباتی در منطقه هستند و قصد دارند اوکراین را برای ایجاد تنش‌های بیشتر تهییج کنند.

منبع: تسنیم
برچسب ها: پنتاگون
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی