تیتر امروز

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی
عزای عمومی در آبادان و خرمشهر

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان تا شب سه‌شنبه ۱۵ کشته و ۳۵ مجروح در پی داشته است. با اینکه اخبار متناقضی از مرگ حسین عبدالباقی سازنده ابن برج منتشر شده، اما خانواده او جسدش را شناسایی کرده‌اند.

کاخ سفید کمک نظامی به مصر را تعلیق می‌کند

دولت آمریکا تصمیم دارد ۱۳۰ میلیون دلار از کمک‌های نظامی اختصاص داده شده به مصر را به دلیل عدم پایبندی قاهره به شروط حقوق بشر تعیین شده توسط واشنگتن متوقف کند.

کد خبر: ۱۲۰۱۹۳
۰۸:۱۴ - ۰۹ بهمن ۱۴۰۰

مصر

دیدارنیوز: شبکه سی‌ان‌ان از تصمیم دولت حو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای تعلیق بخشی از کمک‌های نظامی کشورش به قاهره به عنوان اقدامی تنبیهی خبر داد.

شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد که دولت آمریکا تصمیم دارد ۱۳۰ میلیون دلار از کمک‌های نظامی اختصاص داده شده به مصر را به دلیل عدم پایبندی قاهره به شروط حقوق بشر تعیین شده توسط واشنگتن متوقف کند.

این شبکه عنوان داشت که این اقدام نادر کاخ سفید علیه یک متحد نزدیک تنها چند روز قبل از ضرب الاجل ۳۰ ژانویه برای وزارت امور خارجه جهت اعلام برنامه‌های پولی انجام می‌شود.

یک مقام ارشد در وزارت امور خارجه گفت: آخرین جایی که به ۱۳۰ میلیون دلار نیاز دارد، مصر است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا پنجشنبه با سامح شکری، همتای مصری خود در مورد طیف وسیعی از مسائل از جمله حقوق بشر صحبت کرد، اما در خلاصه این تماس اشاره‌ای به کمک مالی نشده بود.

سی‌ان‌ان اعلام کرد که سفارت مصر در واشنگتن به درخواست‌ها برای اظهار نظر در این باره پاسخ نداده است، اما یک مقام ارشد وزارت خارجه مصر گفت که به آن‌ها ابلاغ شده این کمک را دریافت نخواهند کرد.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کاخ سفید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی