تیتر امروز

شعبده‌بازی کورتوا و کارلتو!
رئال برای چهاردهمین بار قهرمان اروپا شد

شعبده‌بازی کورتوا و کارلتو!

در شبی که به دلیل هجوم بی‌محابای شماری از هواداران لیورپول به ورزشگاه، دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا تا مرز تعطیلی رفت، رئال مادرید با یک گل قهرمان شد.
همزمان با بازگشایی سفارت اتحادیه اروپا در کابل؛

وزیر خارجه طالبان در راه نروژ

«عبدالقهار بلخی» سخنگوی وزارت خارجه طالبان اعلام کرد که امروز «امیرخان متقی» وزیر خارجه در رأس یک هیئت بلندپایه به دعوت دولت نروژ عازم اسلو می‌شود.

کد خبر: ۱۱۹۶۵۶
۱۵:۴۰ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۰

وزیر خارجه طالبان

دیدارنیوز: همزمان با بازگشایی سفارت اتحادیه اروپا در کابل، وزیر خارجه طالبان برای دیدار با مقامات نروژ و اتحادیه اروپا امروز در رأس یک هیئت بلندپایه عازم نروژ می‌شود.

«عبدالقهار بلخی» سخنگوی وزارت خارجه طالبان اعلام کرد که امروز (شنبه ۲ بهمن) «امیرخان متقی» وزیر خارجه در رأس یک هیئت بلندپایه به دعوت دولت نروژ عازم اسلو می‌شود.

بلخی درباره ترکیب این هیئت، دستور کار دیدار و دیگر جزئیات سفر جزئیاتی ارائه نکرد، اما برخی منابع می‌گویند متقی قرار است در این سفر علاوه بر دیدار با مقامات نروژ با هیئت آمریکا، نمایندگان اتحادیه اروپا و نیز شماری از شخصیت‌های افغان دیدار کند.

این سفر درحالی صورت می‌گیرد که اخیراً اتحادیه اروپا پس از دیدار‌های مکرر با طالبان توافق کرد تا سفارت خویش را در کابل بازگشایی کند.

به گفته وزارت خارجه طالبان، اتحادیه اروپا سفارت خویش در کابل را با هدف «حضور دائمی بطور رسمی» باز کرده و عملاً فعالیت‌هایش را در افغانستان از سرگرفته است.

پیش از این «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه در آذرماه گفته بود که چند کشور اروپایی برای افتتاح یک دفتر سیاسی مشترک در افغانستان در حال همکاری هستند تا زمینه لازم برای بازگشت سفرای خود به این کشور را فراهم کنند.

منبع: تسنیم
برچسب ها: طالبان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی