تیتر امروز

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی
عزای عمومی در آبادان و خرمشهر

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان تا شب سه‌شنبه ۱۵ کشته و ۳۵ مجروح در پی داشته است. با اینکه اخبار متناقضی از مرگ حسین عبدالباقی سازنده ابن برج منتشر شده، اما خانواده او جسدش را شناسایی کرده‌اند.

نماینده مجلس: وزیر جهاد با «مافیا» برخورد کند

محسن علیزاده، نماینده مجلس شورای اسلامی از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی انتقاد کرد و خواهان برخورد وزیر این وزارتخانه با مافیا در زمینه واردات سموم شد.

کد خبر: ۱۱۹۵۹۳
۱۱:۵۲ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۰

نماینده مجلس وزیر جهاد

دیدارنیوز: نماینده مجلس گفت: تشکیل مافیا در واردات سموم باعث انحصار در این حوزه شده که انتظار این است وزیر جهاد کشاورزی با این موضوع برخورد کند.

محسن علیزاده عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ضمن انتقاد از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در اعمال ممنوعیت برای واردات محصولات کشاورزی ایرانی در برخی از کشورها، گفت: عدم برنامه‌ریزی مناسب در چند سال گذشته باعث متضرر شدن کشاورزان شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه به دلیل کم کاری برخی از مسئولین وزارت جهاد کشاورزی فضای فعلی را برای صادرات محصولات کشاورزی رقم زده است، ادامه داد: طبق بررسی‌های که در مجلس داشته‌ایم در سازمان حفظ نباتات مافیایی بین مدیران و کارشناسان برای واردات سموم آماده مصرف و مواد اولیه تولید سموم غیر استاندارد تشکیل شده است که باید جلوی آن گرفته شود.

نماینده سپیدان در مجلس با تاکید بر اینکه اعمال ممنوعیت واردات محصولات کشاورزی ایرانی از سوی برخی از کشور‌های همسایه آسیب جدی به کشاورزان وارد کرده است، عنوان کرد: محدودیت‌های اعمال شده باعث شده تا سایر محصولات کشاورزی که به صورت استاندارد و با زحمات بسیار زیادی تولید شده اند امکان صادرات نداشته باشند و بر روی دست تولید کنندگان باقی بماند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی سازمان حفظ نباتات در زیر مجموعه وزارت جهاد کشاورزی برنامه ریزی برای تولید محصولات سالم است که متاسفانه در سال‌های گذشته نتوانسته‌اند به این موضوع مهم بپردازند، گفت: طبق گزارشاتی که داریم بالغ بر هزار میلیارد تومان سود به جیب مافیای سموم رفته و این سود هنگفت اجازه شکستن انحصار‌ها را نمی‎‌دهد تا سایر واردکنندگان اقدام به واردات و تولید سموم استاندارد کنند.

علیزاده با تاکید براینکه از وزیر جهاد کشاورزی انتظار داشتیم با شکستن انحصار‌ها و ویژه‌خواری‌ها کمک کند تا فضای واردات سموم کشاورزی باز شود، افزود: در کمیسیون اقتصادی و هیات مقررات زدایی به دنبال شکستن انحصار‌ها هستیم، اما وزیر جهاد کشاورزی باید به مردم و نمایندگان آن‌ها در زمینه عدم تولید محصول سالم و استاندارد برای ایجاد پایه درآمدی مناسب و جایگزین نفت پاسخگو باشد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی