تیتر امروز

وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد
کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با دیدار اعلام کرد:

کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد

آمار مبتلایان کرونایی سه‌رقمی و فوتی‌ها تک‌رقمی شده است، اما آیا این شرایط پایدار می‌ماند؛ آیا روز‌های تلخ فوتی ۷۰۰ نفری برنمی‌گردد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان پابرجاست؛ این‌ها سوالاتی...
سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...
ملا محمدحسن آخوند خطاب به کشورهای اسلامی؛

طالبان را به رسمیت بشناسید!

نخست وزیر طالبان امروز در بیانیه‌ای رسمی از کشور‌های جهان و به ویژه از کشور‌های اسلامی خواست تا دولت این گروه را به رسمیت بشناسند.

کد خبر: ۱۱۹۴۲۷
۱۳:۰۷ - ۲۹ دی ۱۴۰۰

افغانستان

دیدارنیوز: نخست وزیر طالبان در بیانیه‌ای رسمی از ارگ ریاست جمهوری افغانستان ضمن اشاره به برقرای امنیت و پایان فساد، از کشور‌های دنیا و به ویژه کشور‌های اسلامی خواست تا این گروه را به رسمیت بشناسند.

به نقل از جمهور، «ملا محمدحسن آخوند» نخست وزیر طالبان امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای رسمی از کشور‌های جهان و به ویژه از کشور‌های اسلامی خواست تا این دولت این گروه را به رسمیت بشناسند.

وی که در مراسم افتتاحیه کنفرانس اقتصادی افغانستان در ارگ ریاست جمهوری این کشور در کابل صحبت می‌کرد، در این باره گفت: از تمام کشورها، به ویژه کشور‌های اسلامی می‌خواهیم که استقلال (رای) خود را ثابت کرده و بدون درنظر گرفتن دیگران، امارت اسلامی افغانستان را به رسمیت بشناسند.

آخوند تاکید کرد که چنانچه این قدم برداشته شود، افغانستان به زودی بر مشکلات خود غلبه خواهد کرد.

وی همچنین گفت که اکنون فضای سرمایه گذاری در افغانستان مساعد شده، اما زمانی که از شرکت‌های بزرگ برای سرمایه گذاری درخواست می‌شود، می‌گویند که افغانستان به رسمیت شناخته نشده و نمی‌توانند سرمایه گذاری کنند.

ملا محمد حسن آخوند خطاب به جامعه جهانی تاکید کرد: با حکومتی که ۲۰ سال فساد کرد و فسادش را هم خود شما تایید کردید و گفتید که غنی (رئیس جمهور سابق این کشور) دومین شخص فاسد جهان است، کار کردید، اما حالا چرا با امارت اسلامی که فساد و بی عدالتی را ریشه کن کرده، کار نمی‌کنید؟

وی در بخشی از سخنان خود گفت که در ۲۰ سال گذشته فساد، ناامنی و بی عدالتی به اوج خود رسیده بود، اما طالبان فضایی را به وجود آورده که در آن امنیت تامین شده و ناموس و مال مردم حفظ شده است.

نخست وزیر طالبان همچنین گفت که دنیا و به ویژه کشور‌های اسلامی به جای این که بر زخم مردم نمک بپاشند، باید بر این زخم مرهم بگذارند و محدودیت‌های اقتصادی را که تاثیرات آن بر مردم افغانستان بیشتر شده است، برطرف کنند.

وی گفت: ما اعلام می‌کنیم هرکس با ما همکاری کند، ابدی نیست و ما نیز همکاری ابدی نمی‌خواهیم. چیزی که ما می‌خواهیم برای مردم است. افسوس که به محض برقراری امنیت و پایان مشکلات، کمک‌ها را متوقف کردند تا نفس مردم را بگیرند.

ملاحسن آخوند افزود: ما از تمامی مردم دنیا خواهش می‌کنیم که به مردم ما کمک کنند. به گفته او، حکومت طالبان در جستجوی راه‌هایی است که درد مردم این کشور برای همیشه دوا شود.

وی همچنین از مردم خواست برای رفع مشکلات موجود با حکومت طالبان همکاری کنند.

این اولین نشست اقتصادی است که حکومت طالبان پس از تسلط بر افغانستان برگزار می‌کند.

منبع: مهر
برچسب ها: طالبان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی