تیتر امروز

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی
عزای عمومی در آبادان و خرمشهر

لحظه به لحظه سقوط ساختمان متروپل آبادان/۱۵ کشته و ۳۵ زخمی/شناسایی جسد عبدالباقی

ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان تا شب سه‌شنبه ۱۵ کشته و ۳۵ مجروح در پی داشته است. با اینکه اخبار متناقضی از مرگ حسین عبدالباقی سازنده ابن برج منتشر شده، اما خانواده او جسدش را شناسایی کرده‌اند.

اصولگرایان فاقد اعتماد به‌نفس هستند

یک روزنامه‌نگار و تحلیلگر گفت: وقتی اصولگرایان وارد دولت می‌شوند، آنجا سر و کارشان به افکار عمومی می‌افتد و با مخاطب و بازخورد‌های اجتماعی مواجه می‌شوند، آن وقت است که دچار فقدان اعتماد به نفس می‌شوند. در نتیجه این فقدان اعتماد به نفس نیازمند تایید از سوی مردم و نهاد‌های غیراصولگرا هستند.

کد خبر: ۱۱۹۳۶۱
۰۸:۲۵ - ۲۹ دی ۱۴۰۰

اصولگرایان ایران

دیدارنیوز: یک روزنامه‌نگار و تحلیلگر با اشاره به دعوت تعدادی بلاگر به وزارت ورزش و جوانان دولت اصولگرا، در مورد توسل جستن اصولگرایان به روش‌هایی از این دست گفت: «اصولگرایی در ذات خود با تکیه بر رانت و حمایت‌های خاص حاکمیتی و به نوعی دوپینگ همیشه کنشگری داشته است.»

فیاض زاهد افزود: «این جریان خود را هیچ‌وقت نیازمند به توجیه‌گری یا آماده‌سازی ذهنی مخاطب نمی‌دیده و با تکیه بر این رانت‌ها در مسابقات یک‌طرفه شرکت کرده است. اصولگرایان در اشغال پست‌ها محدودیت‌ها و تهدید‌های امنیتی نداشته‌اند و از آنجا که عموما به نهاد‌های انتصابی نزدیک هستند، به افکار عمومی هم پاسخگو نبوده‌اند. اساسا هیچ نیازی نمی‌بینند که سرنوشت خود و تحلیل عملکردشان را به داوری افکار عمومی بسپارند و به همین دلیل ضعیف بار آمده‌اند.»

به گزارش مدارا، فیاض زاهد ادامه داد: «در واقع شبیه به گیاهان گلخانه‌ای هستند. آن‌ها وقتی در شرایط طبیعی قرار بگیرند به سرعت نابود می‌شوند. در برابر آن‌ها نیرو‌های سیاسی دیگر؛ چه اصلاح‌طلب، چه نیرو‌های منتقد دیگر، چه اپوزیسیون داخل و خارج از نظام، لازم دارند برای حضور در رقابت‌ها و کنش‌های سیاسی از افکار عمومی مدد بگیرند. وقتی اصولگرایان با این ویژگی وارد دولت می‌شوند، آنجا سر و کارشان به افکار عمومی می‌افتد و با مخاطب و بازخورد‌های اجتماعی مواجه می‌شوند، آن وقت است که دچار فقدان اعتماد به نفس می‌شوند. در نتیجه این فقدان اعتماد به نفس نیازمند تایید از سوی مردم و نهاد‌های غیراصولگرا هستند.»

برچسب ها: اصولگرایان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی