تیتر امروز

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟
آخر تیرماه منتظر شفاف‌سازی سرخابی باشید

پرسپولیس و استقلال، پولدار یا بی‌پول؟

ورود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بورس حداقل این پیامد را داشت که این باشگاه‌ها باید گزارشی از عملکرد مالی خودشان را به  صورت شفاف به سازمان بورس ارائه دهند تا در معرض دید همگان قرار بگیرد.
پس از کرونا؛ رقابت
از بیماری‌های تازه وارد این روز‌ها چه می‌دانید؟

پس از کرونا؛ رقابت "وبا" و "تب کنگو" در مرگ و میر!

حالا که کرونا عقب نشینی کرده و دیگر توانی برای قدرت نمایی ندارد، شیوع دو بیماری "وبا"، "تب کنگو" و بالا رفتن آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ابتلا به این دو بیماری نگرانی جدیدی به جامعه تزریق...
از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!
دخالت سیدکریم حسینی و عبدالله ایزدپناه در مسائل اجرایی و انتصابات قومی:

از انتصاب داماد نماینده تا دخالت برای انتصاب اقوام!

گزارش‌ها و مستندات رسیده حاکی از دخالت چند نماینده مجلس خوزستانی، در امور اجرایی، انتصابات و فشار برای انتصاب اقوام خود در مراکز اجرایی استان خوزستان است.

شانس «قهرمان» برای اسکار چقدر است؟

با آغاز اکران فیلم «قهرمان» در آمریکا در فاصله دو هفته به آغاز رای‌گیری نامزد‌های اسکار، این فیلم می‌تواند شانس خود را برای کسب اسکار افزایش دهد.

کد خبر: ۱۱۹۰۳۰
۱۳:۱۹ - ۲۶ دی ۱۴۰۰

شانس قهرمان برای اسکار

دیدارنیوز ـ رای‌گیری نهایی برای معرفی نامزد‌های نهایی نود و چهارمین دوره جوایز سینمایی اسکار ۲۷ ژانویه (۷ بهمن) آغاز و اول فوریه (۱۲ بهمن) به پایان می‌رسد و نامزد‌های نهایی تمامی شاخه‌ها نیز روز ۸ فوریه (۱۹ بهمن) اعلام می‌شود.

فیلم «قهرمان» به نویسندگی و کارگردانی اصغر فرهادی که نماینده سینمای ایران در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی این دوره از جوایز آکادمی است، از تاریخ ۷ ژانویه (۱۷ دی) به صورت محدود اکران خود را در آمریکا آغاز کرده و این فیلم که از پیش در فهرست کوتاه این شاخه جای گرفته از شانس‌های اصلی و تقریبا مسلم حضور در میان نامزد‌های نهایی محسوب می‌شود.

آخرین ساخته فرهادی آغاز قدرتمندی را در جشنواره کن سال گذشته تجربه کرد و توانست جایزه بزرگ هیات داوران را به خود اختصاص دهد و در ادامه نیز از سوی هیات ملی نقد آمریکا نیز به عنوان بهترین فیلم خارجی (غیرانگلیسی زبان سال) انتخاب شد، اما فیلم ژاپنی «ماشین منو بران» ساخته «ریوسوکه هاماگوچی» به تدریج گوس سبقت را از نماینده سینمای ایران ربود و در اغلب جوایز انجمن‌های سینمایی و جوایز گلدن گلوب جایزه بهترین فیلم بین‌المللی سال را از آن خود کرد.

بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های سه نشریه هالیوود ریپورتر، ورایتی و ایندی‌وایر درباره شانس‌های اسکار بین‌المللی، هم اکنون نماینده ژاپن را می‌توان پیشتاز اصلی این شاخه دانست.

هالیوود ریپورتر فیلم «قهرمان» را در دسته شانس‌های اصلی پس از «ماشین منو بران»، «دست خدا»، «بدترین آدم دنیا» و بالاتر از «فرار»، در رتبه چهارم شانس‌های اسکار شاخه بهترین فیلم بین‌المللی قرار داده است و ایندی وایر نیز هم نماینده سینمای ایران شانس چهارم این شاخه پس از «ماشین منو بران» (ژاپن)، «فرار» (دانمارک)، «دست خدا» (ایتالیا) معرفی کرده است.

ورایتی نیز در آخرین بروزرسانی خود درباره پیش بینی برندگان اسکار بین‌المللی ۲۰۲۲، فیلم «قهرمان» را از فهرست ۵ شانس اصلی خارج کرده و شانس‌های اصلی را به ترتیب فیلم‌های «بدترین آدم دنیا»، «فرار»، «ماشین منو بران»، «من مرد تو هستم» و «دست خدا» داده است.

در فاصله تقریبا دو هفته‌ای تا آغاز رای‌گیری نهایی نامزد‌های اسکار، «قهرمان» این فرصت را دارد با ادامه اکران در سینما‌های آمریکا و با حمایت کمپانی آمازون و تحت تاثیر قرار دادن اعضای آکادمی، شانس خود را برای کسب نامزدی و در نهایت سومین جایزه اسکار سینمای ایران افزایش دهد.

«قهرمان» از ۲۱ ژنویه (۱ بهمن) به صورت عمومی در سینما‌های آمریکا و همزمان در سامانه نمایش آنلاین آمازون اکران می‌شود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: سینمای ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی