تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...
یک کارشناس اقتصادی خبر داد؛

منبع جدید درآمدی برای دولت از طریق «رمزارزها»

کیشانی گفت: نبودن شفافیت قانون گذار از جهت قوانین مالیاتی از یک سو و میزان پایین نقدیندگی صرافی داخلی از سوی دیگر منجر خواهد شد که تجار داخلی علاقه مندی جهت استفاده از پلتفرم‌های داخلی نداشته باشند.

کد خبر: ۱۱۸۸۱۷
۱۰:۱۲ - ۲۴ دی ۱۴۰۰

دولت

دیدارنیوز: یک آینده پژوه حوزه فناوری بلاکچین از رگولاتوری مالیاتی جدید در حوزه رمزارز‌ها خبر داد که منبع درآمدی نوینی برای دولت خواهد بود.

زینب کیشانی گفت: طی چند روز گذشته با انتشار خبر اینکه ایران اجازه تجارت بین المللی را با استفاده از پرداخت‌های کریپتوکارنسی صادر کرده چندنکته حائز بررسی است.

وی افزود: اول اینکه برای مروادت بین المللی و پرداخت از طریق رمزارز‌ها نیازمند استفاده از صرافی‌های بین المللی هستیم که عملا با توجه به تحریم ایران احراز هویت و ایجاد بستر امن معاملاتی از دسترس تجار خارج هست.

کیشانی ادامه داد: صرافی‌های داخلی هم در نهایت از طریق یک شخص حقیقی در خارج از کشور احراز هویت انجام داده و این مشکل را حل کرده است. زیرساخت صرافی‌های داخلی اصلا گنجایش مراودات تجاری بین المللی و پرداخت و دریافت از طریق رمزارز‌ها را ندارد.

وی یادآور شد: نبودن شفافیت قانون گذار از جهت قوانین مالیاتی از یک سو و میزان پایین نقدیندگی صرافی داخلی از سوی دیگر منجر خواهد شد که تجار داخلی علاقه مندی جهت استفاده از پلتفرم‌های داخلی نداشته باشند.

این کارشناس اقتصادی گفت: با توجه به اجازه دادن ایران جهت استفاده از رمزارز‌ها در مبادلات بین المللی به زودی باید شاهد رگولاتوری مالیاتی در این حوزه باشیم و قانون گذاری در این زمینه منبع جدید درآمدی برای دولت خواهد بود.

منبع: تسنیم
برچسب ها: رمزارز
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر