تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

رسانه عراقی: انفجارهای امروز تلفات جانی نداشت

در نخستین واکنش به این انفجارها، ائتلاف «تقدم» به ریاست محمد الحلبوسی، حمله به مقر ائتلاف در منطقه الاعظمیه را محکوم و اعلام کرد که مقر ائتلاف با دو نارنجک از سوی برخی افراد قانون شکن هدف قرار گرفته است.

کد خبر: ۱۱۸۸۱۳
۰۹:۴۵ - ۲۴ دی ۱۴۰۰

بغداد

دیدارنیوز: منابع امنیتی عراقی امروز جمعه از هدف قرار گرفتن دفاتر ائتلاف «تقدم» و «عزم» در پایتخت این کشور خبر دادند.

یک منبع امنیتی امروز جمعه از وقوع دو انفجار در مقر ائتلاف «تقدم» و ائتلاف «عزم» در بغداد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری «شفق نیوز» به نقل از برخی از اعضای ائتلاف «تقدم» به رهبری «محمد الحلبوسی»، یک بمب در مقر این ائتلاف در خیابان اصلی «محله ۳۰۸» منطقه «الاعظمیه» منفجر شد و فقط خسارت‌های مادی برجا گذاشت.

منابع مذکور افزودند که پس از بررسی محل، بمب دست ساز دیگری که منفجر نشده بود، کشف و ضبط کردند.

از سویی دیگر و در منطقه «الیرموک» بغداد، انفجار دیگری در مقر ائتلاف «عزم» به ریاست «خمیس الخنجر» رخ داد و خسارت‌های مادی برجا گذاشت.

پیش از این و در صبح پنجشنبه نیز مقر حزب دموکرات کردستان در بغداد با یک نارنجک هدف اصابت قرار گرفت.

در نخستین واکنش به این انفجارها، ائتلاف «تقدم» به ریاست محمد الحلبوسی، حمله به مقر ائتلاف در منطقه الاعظمیه را محکوم و اعلام کرد که مقر ائتلاف با دو نارنجک از سوی برخی افراد قانون شکن هدف قرار گرفته است.

ائتلاف تقدم در ادامه افزود که این اقدام همزمان با دستاورد‌های گسترده ائتلاف «تقدم» با همکاری با شرکایش در کشور برای داشتن عراقی امن، شکوفا و خالی از نیرو‌های شبه نظامی انجام شده است.

از سوی دیگر حمله راکتی شب گذشته به منطقه الخضراء بغداد و مجروح شدن یک زن و کودک، واکنش‌هایی را به همراه داشت.

هیئت نمایندگی سازمان ملل در عراق (یونامی) نیز تاکید کرد که حمله راکتی به سفارت آمریکا، تلاشی ظالمانه برای بی ثبات کردن عراق است.

در بیانیه یونامی آمده است: حمله راکتی به سفارت آمریکا و مجروح کردن شهروندان غیرنظامی عراق، تلاش‌هایی ظالمانه برای بی ثبات کردن کشور است.

هیئت نمایندگی سازمان ملل در عراق افزود که صلح و امنیت دو شرط اساسی حل اولویت‌های فوری داخلی و تاکید مجدد بر حاکمیت عراق است.

همچنین «حیدر العبادی» رئیس ائتلاف «نصر» نیز ضمن محکوم کردن حمله به هیئت‌های دیپلماتیک در منطقه الخضراء، آن را اهانتی به حکومت و نقض تعهدات، جایگاه و حاکمیت آن و موجب از بین رفتن امنیت و ثبات دانست و گفت که به سود هیچ کس نیست.

منبع: تسنیم
برچسب ها: عراق
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر