تیتر امروز

گل‌محمدی: وضعیت پرسپولیس قابل تحمل نیست/ در روز پرداخت حقوق، مدیر ما استعفا داد!

سرمربی پرسپولیس درباره اتفاقات اخیر این باشگاه گفت: این مسائلی که به خصوص در یکی دو سال اخیر برای پرسپولیس رخ داده، خیلی عادی شده است. من دو سال است اینجا هستم که چهار مدیرعامل تغییر کرده و هیچ ثباتی را در بحث مدیریت نداشتیم.

کد خبر: ۱۱۸۷۰۲
۱۴:۴۸ - ۲۲ دی ۱۴۰۰

پرسپولیس

دیدارنیوز: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد که هدف اول تیمش در مصاف با فجرسپاسی شیراز کسب سه امتیاز است.

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل فجرسپاسی در هفته پانزدهم لیگ برتر، اظهار داشت: یک بازی خانگی را در پیش داریم. قطعاً کسب سه امتیاز برای ما اولین هدف است که بهترین نتیجه برای‌مان خواهد بود.

وی ادامه داد: امیدوارم فردا یک بازی خوب انجام دهیم و به هدف‌مان برسیم. شرایط‌مان از نظر فنی خوب است و بازیکنان هم از نظر بدنی، شرایط خوبی دارند. همه با انگیزه و آماده هستند تا یک بازی خوب را با کسب سه امتیاز انجام دهیم. خودمان را آماده کرده‌ایم و امیدوارم بازی خوبی انجام دهیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به حریف تیمش در بازی هفته پانزدهم، گفت: فجر سپاسی تیم خوبی است. بازی‌های آن‌ها را دیده‌ایم که با تمام وجود بازی می‌کنند. قطعاً بازی راحتی برای ما نیست و باید خیلی باتمرکز باشیم، بازی خودمان را به حریف دیکته کنیم و با سرعت دادن به بازی و استفاده از فضا‌هایی که ایجاد می‌شود، به موقعیت برسیم. مطمئنم بازی خوبی را شاهد خواهیم بود و ان‌شاءالله برای ما با پیروزی و کسب سه امتیاز همراه باشد.

گل‌محمدی درباره اتفاقات اخیر باشگاه پرسپولیس از جمله استعفای مجید صدری از سرپرستی باشگاه پرسپولیس و تأثیر آن در روند نتیجه‌گیری تیمش اظهار داشت: این مسائلی که به خصوص در یکی دو سال اخیر برای پرسپولیس رخ داده، خیلی عادی شده است. من دو سال است اینجا هستم که چهار مدیرعامل تغییر کرده و هیچ ثباتی را در بحث مدیریت نداشتیم. از شروع فصل که با اتفاق آقای سمیعی شروع کردیم، نه هیئت مدیره مشخص شد و نه مدیرعامل داشتیم. این اتفاقات را نگاه کنید، در لیگ فقط برای پرسپولیس افتاد.

وی ادامه داد: ما از شروع فصل مشکلات زیادی داشتیم. از کوچ بازیکنان تا عدم جذب بازیکنانی که در لیست‌مان بودند و حتی با یکی از مهاجمان هم نتوانستیم قرارداد ببندیم. جذب بازیکن در سطح تیم ملی در حال حاضر، برای پرسپولیس شدنی نیست، چون هم مبلغ آن‌ها بالاست و هم جذب آن‌ها سخت است. شاید در این یکی دو سال اخیر، شش هفت بازیکن و بیشتر را در سطح تیم ملی از دست دادیم و بازیکنانی از ما جدا شدند که هر کدام آن‌ها می‌توانستند نتیجه بازی را عوض کنند و به تیم ما وزن می‌دادند. با تمام این مشکلات ما کارمان را شروع کردیم، در آسیا تا یک چهارم نهایی رفتیم و تنها تیم ایرانی بودیم که بین هشت تیم برتر آسیا قرار داشتیم. پرواز ما هم به مشکل خورد و ۴۸ ساعت قبل از بازی به عربستان رسیدیم و تمام برنامه‌های ریکاوری و تمرینی را از دست دادیم و با خستگی زیاد و عدم تمرکز وارد بازی با الهلال شدیم.

«مشکلات زیادی داریم و در بحث امکانات شرایطی خوبی برای تیم ما وجود ندارد.»، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان این جمله یادآور شد: سه ماه است مشکل زمین تمرین داریم و دو زمین تمرین پیشنهاد دادم که شرایط خوبی داشت، اما متأسفانه هیچ اقدامی صورت نگرفت. زمین‌هایی که خیلی از تیم‌ها راحت استفاده می‌کنند یا قبلاً استفاده می‌کردند. شرایط اینجا خیلی سخت است و آنقدر مشکلات زیاد شده، می‌خواستم تیتر کنم که یادم نرود. مشکلات مدیریتی داشتیم، نه وضعیت هیئت مدیره مشخص بود و نه مدیرعامل.

گل‌محمدی تأکید کرد: وضعیت داوری را هم در این هفته‌ها ببینید که همه چیز علیه ماست و ضربات زیادی از داوری خوردیم. من همیشه سعی می‌کنم درباره مسائل داوری دخالت نکنم، اما این اشتباهات بیش از اندازه شده و دردناک‌تر از آن حمایت از این اشتباهات از سوی مسئولانی است که در فدراسیون فوتبال نشسته‌اند. این‌ها جای نگرانی دارد و این مسئله مشکلات ما را دو چندان کرده است. ما هیچ امنیتی از سمت داوران احساس نمی‌کنیم و امیدوارم این رویه یک جا تمام شود. یک جا باید جلوی این مسائل را بگیرند. اگر اشتباه داوری است، باید برای همه باشد و نمی‌شود که در جدول یک تیم هر هفته از اشتباهات داوری استفاده کند و یک تیم همیشه ضرر کند.

وی با اشاره به مصدومیت بازیکنانش گفت: دلیل اصلی مصدومیت بازیکنان ما در این چند هفته اخیر، نداشتن زمین تمرین خوب و باکیفیت است. بازیکن نیاز به انجام تمرین خوب دارد و با این امکانات و وضعیتی که خیلی مختصر شرح دادم، تیم نگه داشتن سخت است. ما را جلو انداخته‌اند و از بیرون می‌گویند لنگش کن. روزی که باید به بازیکنان ما پرداختی صورت بگیرد، مدیرعامل (سرپرست باشگاه) ما استعفا می‌دهد. بعد از چند هفته وعده وعید که انجام نشد، دیروز قرار بود درصدی از پول بازیکنان پرداخت شود که این اتفاق رقم خورد. نمی‌دانم چه بگویم و برای تیمی که پنج سال قهرمان شده، این وضعیت دردناک است و قابل تحمل نیست. برای هر کسی این مسائل را توضیح می‌دهیم، باور نمی‌کند چرا باید تیمی که پنج سال پشت سر هم قهرمان شده و در سطح اول آسیا حضور داشته باشد، این شرایط را تجربه کند؟ دلیل این مسائل چیست؟ مسئولان و کسانی که در این تیم تصمیم گیرنده بودند، باید بیایند و توضیح بدهند که چرا باید این شرایط وجود داشته باشد؟

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با تمجید از بازیکنان و هواداران تیمش افزود: مسئله‌ای که ما در این چند سال دیدیم، فقط حمایت هواداران و غیرت بازیکنان بود. دو مسئله خیلی به تیم ما کمک کرد و این نسل از بازیکنان که در تیم حضور دارند، اگر نبودند این موفقیت‌ها به دست نمی‌آمد. اگر حمایت صد درصدی هواداران و پشتیبانی آن‌ها نبود، هیچ وقت این تیم پنج دوره پشت سر هم قهرمان نمی‌شد. سال اولی که برانکو آمد، تیم نایب قهرمان شد و هواداران ایستاده تیم را تشویق کردند که موفقیت‌های پرسپولیس از همانجا شروع شد. این موفقیت‌ها فقط به خاطر حمایت هواداران است که ما همچنان این حمایت را داریم. بازیکنان باغیرت همچنان در تیم حضور دارند.

گل‌محمدی با انتقاد از نقد‌هایی که پس از تساوی تیمش مقابل پدیده به سمت این تیم روانه شد، گفت: بعد از مساوی که با پدیده گرفتیم، هجمه بسیار زیادی به سمت ما آمد که این تیم مشکلات دارد، اما از پنج بازی آخر ما چهار برد کسب کردیم و یک مساوی که چهار برد مقابل سپاهان، ذوب‌آهن، تراکتور و پیکان گرفتیم که این برد‌ها مقابل تیم‌های بالای جدولی بود. یک بازی مساوی شد و متأسفانه یکسری ارتش فحاش که پرسپولیسی نیستند و از تیم‌های رقیب هستند به راه افتادند. آن‌ها با صفحات پرسپولیس آمدند تا جو را خراب کنند. هواداران ما باید به هوش باشند که گول این صفحات جعلی را نخورند. آن‌ها خیلی مراقب این هجمه باشند. این یک کار برنامه‌ریزی شده است تا جو تیم ما را به‌هم بریزند. به اندازه کافی در این تیم مشکلات داریم. مشکلات مدیریتی، امکاناتی، مالی و ... همه جور مشکلی در این تیم هست و نباید از داخل خودمان، جو را خراب کنیم. خیلی باید مراقب یکدیگر باشیم و اگر دنبال موفقیت هستیم، فقط یک چیز می‌تواند به ما کمک کند که آنهم اتحاد، همدلی و صمیمیت است.

وی ادامه داد: از همه هواداران می‌خواهم حمایت خود را حفظ کنند. ما به آن‌ها دلگرم هستیم و امیدواریم این شرایط را حفظ کنند. تیم از حمایت آن‌ها ضرر نمی‌کند و هر موقع آن‌ها هوشیار بودند و حمایت کردند، ما موفق شدیم. هیچکس نمی‌تواند جلوی روند موفقیت‌های ما را بگیرد و باید از هواداران بابت هوشیاری آن‌ها تشکر کنم. امیدوارم اسیر جو مسمومی که به وجود آمده است، نشوند. همه با جان و دل و افتخار در این تیم کار می‌کنیم و مراقب این افراد، صفحات فیک باشند که برای ما شناخته شده هستند و می‌دانیم چه افرادی و از طرف چه تیم‌هایی هستند. امیدوارم این مسائل مدیریتی و مشکلات هم زودتر حل شود.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره عدم استفاده از بازیکنان تاجیکستانی اظهار داشت: از طرف فدراسیون با ما تماس گرفته و گفته‌اند استعلام این بازیکنان را گرفته‌اند و به همین دلیل ما می‌ترسیم که از آن‌ها استفاده کنیم، چون هنوز جواب قطعی از سمت فدراسیون به ما داده نشده که می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم یا نه. اگر آن‌ها را به زمین بیاوریم و استفاده کنیم، همه منتظر هستند مشکلی برای این تیم به وجود بیاورند و فردا از ما شکایت می‌کنند. ما از این چیز‌ها می‌ترسیم و هنوز باشگاه هم نتوانسته به ما جواب درست و حسابی بدهد و خود باشگاه هم مردد است که می‌توانیم از آن‌ها استفاده کنیم یا نه.

گل‌محمدی خاطرنشان کرد: ما بازیکن گرفتیم که در نیم فصل اول از آن‌ها استفاده کنیم، اما فردا آخرین بازی نیم فصل برگزار می‌شود و هنوز وضعیت این دو بازیکن روشن نشده است. این ترس وجود دارد که این بازیکنان را بازی دهیم، شکایت شود و بازی‌ها را ۳ بر صفر کنند. از باشگاه که خدا را شکر در آن کسی نیست! می‌خواهیم بررسی کنند و جوابی درست و حسابی به ما بدهند. فدراسیون هم می‌گوید از فیفا استعلام گرفته که چند هفته است جواب استعلام نیامده و واقعاً نمی‌دانیم باید چه کار کنیم.

وی درباره اینکه آیا این مسئله به پنجره بسته ربط دارد، مربوط به شکایت پدیده است یا مربوط به بدهی به اوساگوناست، گفت: نمی‌دانم، اما ربطی به بدهی پدیده ندارد. درباره اوساگونا هم خود فدراسیون فوتبال اعلام کرد این بدهی پرداخت شده حساب می‌شود. از این طرف این مسئله را می‌گویند و از طرف دیگر از فیفا استعلام می‌گیرند.

گل‌محمدی در مورد تغییرات پرتعداد در مدیریت باشگاه و همچنین مصدومیت عیسی آل‌کثیر و اینکه آیا نام او از لیست تیم خارج خواهد شد یا خیر، گفت: درباره تغییرات مفصل صحبت کردم. اینکه عدم ثبات در مدیریت باعث این اتفاقات می‌شود. وضعیت عیسی هم به نظر خوب نیست. اگر صد درصد مطمئن شویم که پارگی رباط صلیبی است، قطعاً او به نیم‌فصل دوم نمی‌رسد و مجبوریم اسمش را از لیست خارج کنیم. می‌خواستم از او تشکر کنم و آرزوی سلامتی کنیم همه می‌دانند چقدر او در یکی دو سال گذشته اذیت شد و با انگشت شکسته برای ما بازی کرد. هیچ وقت روز‌هایی که برای ما ساخت را فراموش نکنیم و ان‌شاءالله هر چه زودتر او را در زمین ببنیم.

وی در واکنش به شایعاتی که پیرامون پیشنهاد باشگاه پرسپولیس به کوشکی مهاجم پیکان مطرح شده است، گفت: صحبت در مورد نقل‌وانتقالات باشگاه خیلی زیاد شده است. حتماً ما در نیم‌فصل تغییراتی خواهیم داشت، ولی هیچ صحبت و اتفاقی که صد درصد باشد، نیفتاده است. این‌ها بیشتر گمانه‌زنی و احتمالات است. ما نمی‌توانیم در هر کنفرانس در مورد هر بازیکن نظر بدهیم. باید تا نیم‌فصل دوم و ببینیم چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

سرمربی پرسپولیس درباره غایبان تیمش در دیدار مقابل فجرسپاسی عنوان کرد: عالیشاه، شریفی، هنانوف، حامد پاکدل و علی شجاعی بازیکنانی هستند که حضور ندارند، ولی خدا رو شکر سید جلال حسینی مشکلی ندارد.

منبع: تسنیم
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر