تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

سنگدوینی: مجلس با برنامه دولت برای اصلاح ارز همراهی می‌کند

رمضانعلی سنگدوینی، نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ۳۷.۲ درصد مردم استان گلستان در سه دهک پایین درآمدی جامعه قرار دارند و سرانه درآمد مردم این استان نصف میانگین کشوری است. ۱۱ هزار نفر از مردم استان به خاطر فقر جا مانده از تحصیل هستند.

کد خبر: ۱۱۸۶۶۸
۱۲:۲۴ - ۲۲ دی ۱۴۰۰

سنگدوینی

دیدارنیوز: نماینده مردم گرگان در مجلس با بیان اینکه از سال ۹۶ تاکنون ۶۵ میلیارد دلار ارز ترجیحی هزینه شده، گفت: این ارز فسادزاست و اگر دولت برای اصلاح در پرداخت ارز ترجیحی برنامه دارد مجلس حتما با دولت در این باره همراهی می‌کند.

رمضانعلی سنگدوینی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۲ دی ماه) مجلس گفت: بر اساس پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان در وزارت تعاون، استان گلستان در رتبه چهارم فقر در کشور قرار دارد و ۴۸ درصد خانواده‌ها فاقد بیمه تامین اجتماعی و مستمری هستند.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ۳۷.۲ درصد مردم استان گلستان در سه دهک پایین درآمدی جامعه قرار دارند و سرانه درآمد مردم این استان نصف میانگین کشوری است. ۱۱ هزار نفر از مردم استان به خاطر فقر جا مانده از تحصیل هستند.

وی افزود: سهم صندوق توسعه ملی برای استان گلستان طی سال‌های ۹۰ تا ۹۹ از ۲۲.۴ میلیارد دلار ۵ میلیون دلار بوده است. بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی و شستا هیچ اقدامی در استان گلستان انجام نداده‌اند.

سنگدوینی با بیان اینکه در بودجه ۱۴۰۱ سهم درآمد عمومی در استان گلستان ۲۱۷۷ میلیارد تومان در نظر گرفته شده، خاطرنشان کرد: ۴۷ درصد جمعیت استان گلستان روستایی هستند و درآمد آن چنانی ندارند.۱۵۱ هزار نفر از مردم این استان در پوشش کمیته امداد هستند.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از سال ۹۶ تاکنون ۶۵ میلیارد دلار ارز ترجیحی هزینه شده، این ارز فسادزاست، اگر دولت برای اصلاح در پرداخت ارز ترجیحی برنامه دارد و می‌تواند تورم را کنترل کند و اگر می‌تواند نمایندگان را در این باره قانع کند، مجلس حتما با دولت در این باره همراهی می‌کند.

وی در پایان با اشاره به دیگر مشکلات حوزه انتخابیه خود از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آن‌ها شد.

منبع: فارس
برچسب ها: بودجه 1401
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر