تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...
انتقاد شدید رئیس جمهور آمریکا از ترامپ؛

بایدن: با حمله به کنگره، می‌خواستند انتخابات ۲۰۲۰ را بدزدند

رئیس جمهور آمریکا با انتقاد از دونالد ترامپ گفت: امروز اینجا هستیم تا در برابر نیرو‌هایی در آمریکا بایستیم که خواستار ارزش دادن به قدرت به جای اصول و قوانین هستند، نیرو‌هایی که به دنبال کودتا بودند، کودتا علیه عزم قانونی و مشروع مردم آمریکا، علیه کسانی که اتهامات بی پایه و اساسی را درباره تقلب مطرح کردند تا انتخابات ۲۰۲۰ را از مردم بدزدند.

کد خبر: ۱۱۸۶۳۸
۱۰:۲۰ - ۲۲ دی ۱۴۰۰

آمریکا

دیدارنیوز: رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی یورش مرگبار طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره در ۶ ژانویه سال گذشته را تلاش برای کودتا توصیف کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا سه شنبه در سخنرانی در آتلانتا ضمن اشاره به یورش مرگبار طرفداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره در روز ۶ ژانویه، این حمله را تلاشی برای کودتا توصیف کرد و گفت: ناآرامی‌های خشونت آمیز ۶ ژانویه ۲۰۲۱ از سوی رئیس جمهور سابق شکست خورده تحریک و تقویت شد، کسی که قصد داشت با خشونت در انتخاباتی به پیروزی برسد که در واقع در صندوق‌های رای شکست خورده بود.

وی در ادامه افزود: آن‌ها قصد داشتند عزم و اراده گروهی از اوباش را تحمیل کنند، نتایج یک انتخابات آزاد و منصفانه را باطل کنند و برای نخستین بار در تاریخ آمریکا، مانع از انتقال مسالمت آمیز و آرام قدرت شوند. آن‌ها شکست خوردند و ناکام ماندند، ولی پیروزی دموکراسی قطعی نشده است.

بایدن اظهار داشت: برای همین است که امروز اینجا هستیم تا در برابر نیرو‌هایی در آمریکا بایستیم که خواستار ارزش دادن به قدرت به جای اصول و قوانین هستند، نیرو‌هایی که به دنبال کودتا بودند، کودتا علیه عزم قانونی و مشروع مردم آمریکا، علیه کسانی که اتهامات بی پایه و اساسی را درباره تقلب مطرح کردند تا انتخابات ۲۰۲۰ را از مردم بدزدند.

منبع: تسنیم
برچسب ها: جو بایدن
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر