تیتر امروز

وفات عارف زلال و  خطیب آرام
به یاد سیدعبدالله فاطمی‌نیا

وفات عارف زلال و خطیب آرام

مرحوم آیت‌الله سیدعبداالله فاطمی‌نیا که به تازگی وفات کردند، ما را به یاد مرحوم استاد داود فیرحی انداخت و معدود نخبگانی از این دست که مصداق این بیت از عرفی شاعر هستند؛ "چنان با نیک و بد سرکن...
کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد
کارشناس حوزه سلامت در گفتگو با دیدار اعلام کرد:

کاهش فوتی‌ها مقطعی است، کرونا تابستان دوباره خیز می‌گیرد

آمار مبتلایان کرونایی سه‌رقمی و فوتی‌ها تک‌رقمی شده است، اما آیا این شرایط پایدار می‌ماند؛ آیا روز‌های تلخ فوتی ۷۰۰ نفری برنمی‌گردد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان پابرجاست؛ این‌ها سوالاتی...
سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...

جاده هراز توسط تَرَک‌های عمیق کوه‌ها بلعیده می‌شود؟

کارشناسان مرکز ملی تحقیقات مسکن و ساختمان شکاف‌های محور هراز را روزانه رصد می‌کنند. به گفته سرپرست اداره کل حمل ونقل و راهداری مازندران، جابجایی این محور در مسیر یک کیلومتری شاید زمان بر باشد، اما در دستور کار مطالعاتی قرار دارد.

کد خبر: ۱۱۸۵۷۰
۱۴:۲۲ - ۲۱ دی ۱۴۰۰

جاده هراز بلعیده می شود

دیدارنیوز ـ فولادی سرپرست اداره کل حمل ونقل و راهداری مازندران گفت: کارشناسانی از تهران برای بررسی شکاف‌های ایجاد شده در محور هراز به منطقه اعزام شدند و با نصب شاخص‌هایی این شکاف‌ها را روزانه رصد می‌کنند و اگر شاخص‌ها تغییر جدی داشته باشند نسبت به ایمن سازی محور اقدام خواهد شد.

وجود شکاف‌های عمیق به طول یک و نیم کیلومتر در ارتفاع ۱۹۰۰ متری قله دماوند در منطقه آب اسک به دغدغه جدید مسئولان راه تبدیل شده است، شکاف‌هایی که بر اساس تصاویر دریافتی از ماهواره در سال‌های ۲۰۰۶ وجود داشت و بسیار کوچک بود، اما حالا ارتفاع و عمق این شکاف‌ها زیاد شده است.

کارشناسان، جاده سازی، معدن کاوی، وجود گسل‌ها و بروز زلزله‌های کوچک را از جمله دلایل تشدید این شکاف‌ها در محور هراز اعلام کرده و می‌گویند بارندگی‌های شدید و تردد خودرو‌های سنگین که در معادن اطراف مشغول فعالیت هستند امکان دارد سبب رانش بیشتر این شکاف‌ها و حرکت به سمت جاده هراز شود به همین دلیل راهکار اصلی عبور از این خطر، تغییر مسیر محور هراز در این مطقه است.

به گفته سرپرست اداره کل حمل ونقل و راهداری مازندران، جابجایی این محور در مسیر یک کیلومتری شاید زمان بر باشد، اما در دستور کار مطالعاتی قرار دارد و تا زمان حصول نتایج، پایش گروه‌های کارشناسی ادامه خواهد داشت.
کد خبر

برچسب ها: جاده هراز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی