تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

محکومیت آزمایش موشکی کره‌شمالی توسط آمریکا و متحدانش

جدیدترین آزمایش موشکی کره شمالی که بامداد امروز سه شنبه به وقت محلی انجام شد، با برگزاری نشست شورای امنیت برای بررسی مسائل مرتبط با برنامه موشکی و هسته‌ای پیونگ یانگ همزمان بود.

کد خبر: ۱۱۸۵۲۳
۱۰:۴۷ - ۲۱ دی ۱۴۰۰

آمریکا

دیدارنیوز: نشست شورای امنیت برای بررسی مسائل مربوط به کره شمالی تحت الشعاع آزمایش موشکی قرار گرفت که این کشور بامداد امروز سه شنبه انجام داد.

به نقل از نیویورک تایمز، جدیدترین آزمایش موشکی کره شمالی که بامداد امروز سه شنبه به وقت محلی انجام شد، همزمان بود با برگزاری نشست شورای امنیت برای بررسی مسائل مرتبط با برنامه موشکی و هسته‌ای پیونگ یانگ.

در این نشست، نمایندگان آمریکا، ژاپن، فرانسه، انگلیس، ایرلند و آلبانی، آزمایش‌های موشکی کره شمالی را -که یک نمونه آن هم چهارشنبه گذشته انجام شد- تهدیدی برای صلح و ثبات بین المللی ارزیابی کرده و در بیانیه‌ای مشترک مدعی شدند که اعضای شورای امنیت باید در مخالفت با اقدامات پیونگ یانگ متحد باشند و به تعهدات خود ذیل قطعنامه‌های تحریمی این شورا عمل کنند.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که کره شمالی از ۲۰۱۷ به این سو هیچ موشک قاره پیمایی را که ایالات متحده را تهدید کند آزمایش نکرده است.

در این نشست، «لیندا توماس گرینفیلد» نماینده آمریکا مدعی شد کره شمالی باید به میز مذاکره بازگشته و برنامه موشکی و تسلیحات اتمی خود را رها کند.

وی همچنین مدعی شد که هدف نهایی، عاری سازی شبه جزیره کره از تسلیحات هسته ای، به گونه‌ای کامل، قابل راستی آزمایی و برگشت ناپذیر است.

مذاکرات واشنگتن-پیونگ یانگ اواخر ۲۰۱۹، بعد از سه دیدار رسمی و غیر رسمی میان دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، به بن بست خورد. پیونگ یانگ دلیل این ناکامی را عدم جدیت طرف آمریکایی عنوان می‌کند.

منبع: مهر
برچسب ها: کره شمالی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر