تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...
جزئیات بررسی حذف ارز ترجیحی دارو با حضور مسئولان وزارت بهداشت؛

زیرساخت‌های حذف «ارز دارو» فراهم نیست

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ گفت: نمایندگان معتقد بودند برای حذف ارز ۴۲۰۰ باید تمامی جوانب لحاظ شود و زیرساخت‌ها فراهم باشد؛ نباید حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مشکلی برای مردم ایجاد کند.

کد خبر: ۱۱۸۵۱۵
۱۰:۱۹ - ۲۱ دی ۱۴۰۰

دارو

دیدارنیوز: سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱ جزئیات جلسه اخیر این کمیسیون درباره حذف ارز ترجیحی را تشریح کرد.

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۱، در تشریح جلسه اخیر کمیسیون متبوعش بیان کرد: جلسه اخیر کمیسیون تلفیق با حضور مسوولانی از وزارت بهداشت و درمان درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و موضوع ارز دارو برگزار شد که مسئولان در این جلسه به بیان توضیحاتی پیرامون ابعاد این موضوع پرداختند، اما اعضای کمیسیون قانع نشدند.

وی با بیان اینکه نمایندگان در این جلسه عنوان کردند که زیرساخت‌های حذف ارز دارو و نسخه نویسی الکترونیکی فراهم نیست، افزود: در نهایت با توجه به اهمیت موضوع مقرر شد در جلسات بعدی کمیسیون تلفیق با حضور مسئولان مربوطه و کارشناسان مسائل و مشکلات مرتبط با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، دارو و تجهیزات پزشکی بررسی شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق ادامه داد: نمایندگان معتقد بودند برای حذف ارز ۴۲۰۰ باید تمامی جوانب لحاظ شود و زیرساخت‌ها فراهم باشد؛ نباید حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مشکلی برای مردم ایجاد کند.

زارع تصریح کرد: همچنین نمایندگان در کمیسیون تلفیق اعلام کردند منابع ۴۰ هزار میلیارد تومانی برای تامین دارو و تجهیزات پزشکی در سال ۱۴۰۱ کافی نیست؛ این بحث نیز مطرح شد که چند میلیون نفر هنوز زیر پوشش بیمه نیستند.

نماینده آباده در مجلس اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد که در جلسه بعدی نیز به بررسی موضوع واقعی کردن نرخ ارز ترجیحی پرداخته شود.

منبع: تسنیم
برچسب ها: ارز 4200
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر