تیتر امروز

سفر پر سر و صدای رئیسی به کرملین

سفر پر سر و صدای رئیسی به کرملین

نگاه به شرق در دولت سیزدهم در این روزها کاملا شکل مشخص و بارزی به خود گرفته و سفر نه چندان بی سر‌و‌صدای ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران به کرملین مهر تاییدی بر این نکته است.

حمایت چین از روسیه برای کنترل آشوب‌های قزاقستان

وزیر خارجه چین به سرگئی لاوروف، همتای روسی خود گفت که چین از استقرار نیرو‌هایی به رهبری روسیه برای کنترل آشوب در قزاقستان حمایت می‌کند.

کد خبر: ۱۱۸۵۱۳
۱۰:۰۶ - ۲۱ دی ۱۴۰۰

روسیه چین

دیدارنیوز: چین از موضع روسیه در قبال اعزام نیرو به قزاقستان حمایت کرد و از ارتباط میان این ناآرامی‌ها و شرایط سین کیانگ خبر داد.

به نقل از رویترز، وانگ یی، وزیر خارجه چین امروز به سرگئی لاوروف، همتای روسی خود گفت که چین از استقرار نیرو‌هایی به رهبری روسیه برای کنترل آشوب در قزاقستان حمایت می‌کند.

در تماسی تلفنی میان دو طرف وانگ اعلام کرد که چین از ارزیابی رئیس جمهور قزاقستان مبنی بر اینکه منشا ناآرامی یک اقدام تروریستی بوده حمایت می‌کند.

وانگ افزود که چین و روسیه باید "با مداخله نیرو‌های خارجی در امور داخلی کشور‌های آسیای میانه مخالفت کنند." و مانع از "وقوع انقلاب‌های رنگی" شوند.

چین با معرفی "سه نیروی شرور" به عنوان افراط گرایی مذهبی، این شکل از تروریسم را به عنوان دلیل ناآرامی در منطقه سین کیانگ نیز معرفی کرد.

مقامات همچنین از بلوک نظامی تحت رهبری روسیه برای ارسال نیرو درخواست کمک کردند.

منبع: تسنیم
برچسب ها: قزاقستان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر