تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...
پزشکیان:

پزشک خصوصی با درآمد میلیاردی، نمی‌تواند به فکر محرومان باشد

مسعود پزشکیان، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وقتی که فردی در بیرون بیمارستان یا کلینیک خصوصی داشته باشد و از مردم خارج از تعرفه‌ها پول دریافت کردند می‌تواند در سیستم دولتی دست به اصلاح بزند و کمک دهنده محرومان باشد؟ خیر.

کد خبر: ۱۱۸۵۰۸
۰۹:۴۵ - ۲۱ دی ۱۴۰۰

پزشک خصوصی

دیدارنیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: سوال بنده از وزیر و نمایندگان این است که آیا کسی که در بیرون چند صد میلیارد درآمد دارد و دارای کلینیک خصوصی یا بیمارستان است و خارج از تعرفه‌ها در حال کار بوده، اگر اکنون سیستم را به دستان آن بسپاریم می‌تواند در این محیط کار کند؟

مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی سه شنبه (۲۱ دی ماه) در تشریح سوال خود از بهرام عین اللهی وزیر بهداشت و درمان کشور، اظهار داشت: کسانی که در بیمارستان‌ها یا کلینیک‌های خصوصی کار می‌کنند نمی‌توانند سکان‌دار نظام و کشور یا سازمانی باشند.

وی ادامه داد: اولویت این نظام کمک به محرومین و مستضعفان است همان طور که مقام معظم رهبری می‌فرمایند که باید ساختاری درست شود که بیماران فقط دغدغه بیماری و درد را داشته باشند نه چیز دیگر.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: سوال بنده از وزیر و نمایندگان این است که آیا کسی که در بیرون چند صد میلیارد درآمد دارد و دارای کلینیک خصوصی یا بیمارستان است و خارج از تعرفه‌ها در حال کار بوده و اگر اکنون سیستم را به دستان آن بسپاریم می‌تواند در این محیط کار کند؟

پزشکیان تصریح کرد: کسی که می‌خواهد خدمتگزار مردم باشد باید خود اصلاح‌گر باشد این اصلاح باید در رفتار خود باشد قبل از اینکه در گفتار بخواهد ثابت بکند اینکه حرفی از شهدا و انقلاب می‌زنیم باید دغدغه محرومان هم داشته باشیم نه فقط به افراد پولدار و ثروتمند سرویس ارائه بدهیم حرف بنده این نیست که سرویس به آن‌ها ارائه نشود، چون آن‌ها نیز سرمایه‌های این کشور هستند، اما اولویت این سیستم محرومان و مستضعفان است؛ زیرا همین افراد انقلاب کردند و برای آن خون دادند نمی‌شود فردی که خود در بیرون و تمام وقت کار می‌کند به فکر محرومین باشد.

وی بیان داشت: وقتی منافع ما در خطر است از افرادی استفاده می‌کنیم که منافع ما را به خطر نیاندازد که این قابل قبول نیست و به نظر بنده آقای وزیر از کسانی که تمام وقت هستند و با بیرون قرارداد ندارند استفاده کند این افراد تعدادشان کم نیست.

این نماینده مردم در مجلس گفت: چرا تعرفه گذاری اتفاق نمی‌افتد مگر رهبر انقلاب به صراحت دستور بر عملیاتی کردن آن ندادند دولت موظف بوده است که تعرفه گذاری‌ها را انجام دهد مگر آقای دکتر عین اللهی و آقای دکتر نمکی غیر از دولت هستند چرا این کار را انجام ندادند؟ چون اراده‌ای برای این کار وجود ندارد.

پزشکیان افزود: وقتی که فردی در بیرون بیمارستان یا کلینیک خصوصی داشته باشد و از مردم خارج از تعرفه‌ها پول دریافت کردند می‌تواند در سیستم دولتی دست به اصلاح بزند و کمک دهنده محرومان باشد؟ خیر، چون دکان خود در بیرون دچار مشکل می‌شود که این موضوع قابل قبول نیست.

منبع: فارس
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر