تیتر امروز

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!
موج سرما در ایران ادامه دارد

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!

بی شک کلمات خشکسالی و ترسالی را زیاد شنیدید به ویژه در سال های اخیر که کل دنیا به ویژه در ایران با پدیده خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و حالا بارش برف و باران برخی را خوشحال کرده و برخی را ناراحت.

روزنامه آمریکایی: حال شاهزاده «بسمه» بعد از آزادی وخیم است

روز شنبه سازمان حقوق بشر «قسط» مستقر در لندن در توییتر خود از آزادی بسمه آل‌سعود و دخترش سهود الشریف که از مارس ۲۰۱۹ در بازداشت به‌سر می‌بردند خبر داد.

کد خبر: ۱۱۸۴۴۶
۱۴:۲۱ - ۲۰ دی ۱۴۰۰

روزنامه آمریکایی

دیدارنیوز: یک روزنامه آمریکایی فاش کرد که شاهزاده بسمه بنت آل‌سعود به‌دلیل وخامت اوضاع جسمانی نیاز فوری به درمان در خارج از کشور را دارد.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز فاش کرد که شاهزاده سعودی «بسمه بنت آل‌سعود» که چند روز پیش پس از ۳ سال بازداشت آزاد شد، نیاز فوری به سفر به خارج از کشور برای درمان دارد، اما مشخص نیست که آیا مقامات سعودی به او اجازه سفر می‌دهند یا خیر.

این روزنامه به‌نقل از «هنری استرامانت» مشاور حقوقی بسمه بنت آل‌سعود نوشت که مراقبت‌های پزشکی مورد نیاز شاهزاده بسمه در عربستان وجود ندارد.

وی افزود: موضوع سفر شاهزاده بسمه فوری است، زیرا او برای مشکلات قلبی نیاز به درمان دارد.

این روزنامه تأکید کرد که برخی از بازداشت‌شدگان که اخیراً از زندان‌های عربستان آزاد شده‌اند، از سفر به خارج از کشور منع شده‌اند؛ چراکه دولت عربستان می‌ترسد آن‌ها پرونده خود را با روزنامه‌نگاران خارجی یا نمایندگان دولت‌های دیگر در میان بگذارند.

روز شنبه سازمان حقوق بشر «قسط» مستقر در لندن در توییتر خود از آزادی بسمه آل‌سعود و دخترش سهود الشریف که از مارس ۲۰۱۹ در بازداشت به‌سر می‌بردند خبر داد.

این سازمان حقوق بشری با بیان اینکه در مدت بازداشت هیچ اتهامی برای بسمه مطرح نشده است، اعلام کرد: وی در این مدت با وجود وخامت اوضاع جسمانی مورد سهل‌انگاری پزشکی قرار گرفته است.

بسمه شاهزاده سعودی، ماه فوریه سال ۲۰۱۹، در حالی که به‌همراه دخترش سهود الشریف برای درمان به خارج از کشور سفر می‌کرد، به‌اتهام تلاش برای جعل روادید بازداشت شد.

خانواده او می‌گویند که او حامی اصلاحات در عربستان و منتقد آل‌سعود است.

بسمه دختر «سعود بن عبدالعزیز» پادشاه پیشین عربستان به‌خاطر مقالاتی که در روزنامه‌های اروپایی در خصوص شرایط ناگوار زنان عربستان سعودی می‌نوشت به یکی از چهره‌های مشهور اصلاح‌طلبان سیاسی این کشور تبدیل شد و در سال ۲۰۱۶ پس از انتخاب شاهزاده «محمد بن نایف» پسرعمویش به سمت ولیعهدی به کشور بازگشت، اما پس از کنارگذاشتن بن‌نایف از ولیعهدی، او به‌همراه بسیاری از خاندان سلطنتی دستگیر و زندانی شد.

پیشتر منابع اعلام کرده بودند که یکی از اعضای خانواده شاهزاده سعودی تأکید کرد که دستگیری بسمه برای منع وی از درخواست ارث از «پدر مرحومش» ملک سعود بوده است، ارزش این ارث میلیارد‌ها یورو برآورد می‌شود.

سازمان‌های غیردولتی به‌طور مرتب نقض حقوق بشر در عربستان را محکوم می‌کنند. مقامات سعودی در سال‌های گذشته کمپین گسترده‌ای از دستگیری‌ها از جمله اعضای خانواده سلطنتی و شخصیت‌های بانفوذ را انجام دادند.

مقامات سعودی در سال ۲۰۱۹ به سازمان ملل اطلاع داده بودند که شاهزاده خانم به‌دلیل تلاش برای سفر غیرقانونی دستگیر شده است، در حالی که دخترش به‌اتهام تجاوز به یک افسر دستگیر شده است.

پیش از این چندین گزارش در مورد وخامت اوضاع جسمانی شاهزاده بسمه و این‌که او در زندان وضعیت خطرناکی را پشت‌سر می‌گذارد، منتشر شد.

منبع: تسنیم
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر