تیتر امروز

آمریکا فقط با «قدرت سلاح» از عراق خارج می‌شود

عضو دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق عراق اعلام کرد آمریکایی‌ها از راه مذاکره این کشور را ترک نمی‌کنند و تنها قدرت سلاح راه حل خروج آنهاست. السعدی گفت: گروه‌های مقاومت عزم خود را برای مقابله با اشغالگران آمریکایی جزم کرده و این مقاومت عملا آغاز شده است.

کد خبر: ۱۱۸۳۱۳
۱۳:۱۱ - ۱۹ دی ۱۴۰۰

آمریکا

دیدارنیوز: «سعد السعدی» با بیان اینکه نیرو‌های آمریکایی با مذاکره و گفتگو از عراق خارج نمی‌شوند، تأکید کرد تنها راه اخراج نظامیان آمریکایی از عراق، قدرت سلاح است.

«سعد السعدی» عضو دفتر سیاسی جنبش عصائب اهل الحق عراق گفت: اظهارات «مایلز کاگینز» سخنگوی نظامیان آمریکایی در سوریه مبنی بر توافق مقامات آمریکایی برای ادامه حضور در عراق و شمال شرق سوریه، موضع مقاومت را مبنی بر واقعی نبودن اعلام خروج آمریکا از عراق تأیید کرد.

سعد السعدی که با پایگاه خبری المعلومه سخن می‌گفت، تصریح کرد: مقاومت عراق معتقد است هیچ راهی برای اخراج نیرو‌های آمریکایی از عراق جز قدرت سلاح وجود ندارد. نیرو‌های آمریکایی با گفتگو و مذاکره از عراق خارج نمی‌شوند و هر دو جناح سیاسی و نظامی مقاومت روی این نکته توافق دارند که هیچ شیوه تعاملی با آمریکا جز قدرت نظامی وجود ندارد. گروه‌های مقاومت عزم خود را برای مقابله با اشغالگران آمریکایی جزم کرده و این مقاومت عملاً آغاز شده است.

قابل ذکر است سخنگوی نیرو‌های آمریکایی در سوریه چند روز پیش در یک نشست خبری اعلام کرد سیگنال‌هایی که از سوی مقامات واشنگتن دریافت می‌شود، نشان دهنده این است که نیرو‌های آمریکایی از ادامه حضور خود در عراق و سوریه اطمینان دارند و هیچ نشانه‌ای از عقب نشینی و خروج ناگهانی و سریع از عراق و سوریه مانند آنچه در افغانستان اتفاق افتاد، دیده نمی‌شود.

منبع: مهر
برچسب ها: عراق
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر