تیتر امروز

توضیحات رئیس مجلس درباره اظهارات رئیسی درخصوص ارز ترجیحی

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز اعلام کرد مجلس هرگز برای موضوع مهم ارز ترجیحی تصمیم فی‌البداهه، عجولانه و ۴۸ ساعته نخواهد گرفت.

کد خبر: ۱۱۸۲۷۱
۱۰:۳۴ - ۱۹ دی ۱۴۰۰

مجلس

دیدارنیوز: رئیس مجلس با بیان اینکه مجلس هرگز برای موضوعی به مهمی ارز ترجیحی، تصمیم عجولانه و ۴۸ ساعته نمی‌گیرد، گفت: دغدغه اول مجلس در بررسی ارز ترجیحی، توجه به معیشت مردم با اولویت محرومان است.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۱۹ دی) قوه مقننه و در جریان رسیدگی به کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۱ کل کشور با اشاره به اهمیت موضوع ارز ترجیحی که با معیشت مردم سر و کار دارد، گفت: همان طور که اشاره شد در بودجه سال ۱۴۰۰، ۸ میلیارد دلار برای ارز ترجیحی پیش بینی شده بود و مجلس بیش از آن را پیش‌بینی نکرده بود و در جزء (۲) بند (ب) تبصره (۱) قانون بودجه ۱۴۰۰ به دولت این اختیار را داده بود که دولت سیاست‌های جبرانی خود را در قالب کمک معیشتی و یارانه به مردم به صورت مستقیم بدهد که این موضوع در قانون روشن است.

وی ادامه داد: از آنجا که دولت تازه کار خود را شروع کرده بود، ۳ ماه زمان برد و البته بخش قابل توجهی از ارز مربوطه در ۶ و ۷ ماه اول هزینه شده بود؛ دولت بعد از ۳ یا ۴ ماه بررسی، یک لایحه دو فوریتی (درباره ارز ترجیحی) داد و توقع داشت ظرف ۴۸ ساعت مجلس درباره آن تصمیم بگیرد، اما طبیعتا مجلس هرگز برای یک امر به این مهمی تصمیم فی‌البداهه، عجولانه و ۴۸ ساعته نخواهد گرفت.

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه مجلس به فوریت لایحه ارز ترجیحی رأی نداد، عنوان کرد: این موضوع همچنان در کمیسیون در حال بررسی است و اگر واقعا این بحث بود، خوب بود که دولت محترم اصلاحیه بودجه می‌داد که در حقیقت این اصلاحیه نیامد.

رئیس مجلس تصریح کرد: امروز در مجلس همان‌طور که رئیس جمهور اشاره کرد ما و دولت بعد از کلیات، بحث مربوط به معیشت مردم را در اولویت اول قرار می‌دهیم که اگر مجلس در کلیات به جمع‌بندی رسید، در جزئیات این هماهنگی با دولت وجود دارد و به مردم این اطمینان را می‌دهیم که به موضوع معیشتی رسیدگی کنیم.

قالیباف با تأکید بر اینکه دغدغه نخست مجلس معیشت مردم است، خاطر نشان کرد: حتما اولویت ما در بررسی ارز ترجیحی در سال ۱۴۰۱ توجه به معیشت مردم با اولویت محرومان و مستضعفان خواهد بود.

منبع: تسنیم
برچسب ها: قالیباف
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر