تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

محدودیت‌های ژاپن در مناطق میزبان پایگاه‌های ارتش آمریکا

شیوع بیماری کرونا در ژاپن باعث شده تا مقامات این کشور قوانین سخت‌تری برای نیروهای آمریکایی حاضر در ژاپن اعمال کنند. این کشور بار دیگر در سه منطقه‌ای که میزبان پایگاه‌های ارتش آمریکاست، محدودیت‌های کرونایی وضع کرده است.

کد خبر: ۱۱۸۲۵۲
۰۸:۵۹ - ۱۹ دی ۱۴۰۰

آمریکا

دیدارنیوز: نخست‌وزیر ژاپن امروز (یکشنبه) در بحبوحه نگرانی‌ها از شیوع بیماری در پایگاه‌های آمریکایی و گسترش آن به جوامع محلی گفت، ایالات متحده با اعمال مقررات سفت و سخت‌تر کرونا در پایگاه‌هایش در این کشور موافقت کرده است.

فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن در مناظره‌ای در شبکه تلویزیونی ان‌اچ‌کی گفت: ما از نظر اصولی با ایالات متحده توافق کرده‌ایم که خروج غیرضروری باید کنترل و ممنوع شود و اکنون در حال بحث در مورد جزئیات آن هستیم.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، ژاپن بار دیگر در سه منطقه‌ای که میزبان پایگاه‌های ارتش آمریکاست، محدودیت‌های کرونایی وضع کرده است و این اولین بار است که چنین تدابیر کنترل اورژانسی از ماه سپتامبر وضع می‌شود. به دنبال افزایش موارد ابتلا با سویه امیکرون کرونا، فرمانداران این مناطق درخواست کردند تا تدابیر جدی‌تری اتخاذ شود.

فومیو کیشیدا گفت: در جریان نشست مجازی روز جمعه میان وزیران دفاع و خارجه ایالات متحده و ژاپن و همچنین در نشست‌های دیگر، ما از ایالات متحده خواستیم تا به این نگرانی‌ها توجه و رسیدگی کند.

ژاپن تقریبا از اواخر نوامبر که سازمان بهداشت جهانی درباره سویه امیکرون ابراز نگرانی کرد، ورود تمام مسافران خارجی را ممنوع کرده است. اما ارتش آمریکا با یک برنامه آزمایش و قرنطینه جداگانه، نیروهایش را جابجا می‌کند و این نیرو‌ها به داخل و خارج ژاپن تردد دارند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: ژاپن
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر