تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

ممنوعیت کودک همسری در فیلیپین

با امضای قانون ممنوعیت ازدواج کودکان در فیلیپین توسط «رودریگو دوترته» رئیس جمهوری این کشور، مجبور کردن کودکان به ازدواج در این کشور غیرقانونی اعلام شد. 

کد خبر: ۱۱۸۲۱۴
۱۵:۰۱ - ۱۸ دی ۱۴۰۰

فیلیپین

دیدارنیوز: «رودریگو دوترته» رئیس جمهوری فیلیپین قانون ممنوعیت ازدواج کودکان در فیلیپین را امضا کرد.

به نقل از خبرگزاری «ای ان آی»، با امضای قانون ممنوعیت ازدواج کودکان در فیلیپین توسط «رودریگو دوترته» رئیس جمهوری این کشور، مجبور کردن کودکان به ازدواج در این کشور غیرقانونی اعلام شد. 

در قانون ممنوعیت کودک همسری آمده است: «با مباحثه‌ها و بازنگری به شان کودکان و ارزش آنها، دولت با ازدواج کودکان مخالف است و برای حفظ کرامت انسانی آنرا خلاف قانون اعلام می‌کند.» برپایه این قانون ازدواج با افراد زیر ۱۸ سال منجر به صدور حکم ۱۲ سال زندانی برای شخص خاطی خواهد شد. 

مجازاتی مشابه برای افراد یا اتحادیه‌هایی که ازدواج کودکان را سازماندهی کنند نیز وجود دارد. 

براساس اطلاعات سازمان حقوق بشری انگلیسی برنامه بین الملل در فیلیپین از هر ۶ دختر زیر ۱۸ سال یک نفر ازدواج می‌کند. این کشور جنوب شرقی آسیا در رده دوازدهم کودک همسری در جهان قرار دارد. 

به گفته دولت فیلیپین، قانون ممنوعیت ازدواج کودکان برپایه حقوق بین المللی کودکان و زنان تنطیم شده است، اما اجرایی شدن این قانون برای یک سال به حالت معلق درآمده است تا دوران گذار برای قبایلی که در آن‌ها ازدواج در سن کم مرسوم بوده، انجام شود. 

سال گذشته صندوق کودکان سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد بیش از ۵۰۰ میلیون دختر و زن در سراسر جهان در دوران کودکی ازدواج کرده یا می‌کنند که در این میان بالاترین آمار مربوط به آفریقا و آسیای جنوبی است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: کودک همسری
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر