تیتر امروز

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!
موج سرما در ایران ادامه دارد

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!

بی شک کلمات خشکسالی و ترسالی را زیاد شنیدید به ویژه در سال های اخیر که کل دنیا به ویژه در ایران با پدیده خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و حالا بارش برف و باران برخی را خوشحال کرده و برخی را ناراحت.

رئیس جمهور قزاقستان در تماس با پوتین چه گفت؟

رئیس جمهور قزاقستان در تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین اوضاع کشورش را پس از چند روز ناآرامی به دلیل بالا رفتن قیمت سوخت رو به ثبات عنوان کرد.

کد خبر: ۱۱۸۱۹۹
۱۴:۰۴ - ۱۸ دی ۱۴۰۰

رئیس جمهور قزاقستان پوتین

دیدارنیوز: قاسم ژومارت توکایف، رییس‌جمهور قزاقستان در تماس تلفنی با همتای روسی خود ولادیمیر پوتین درباره آخرین وضعیت وقایع اخیر در این کشور با وی گفتگو کرد.

بنا به گزارش کرملین، توکایف در تماس با پوتین عنوان کرد اوضاع کشور رو به ثبات است. رهبران دو کشور طی این گفت‌وگوی تلفنی در خصوص اقدامات انجام شده در رابطه با وقایع اخیر قزاقستان با هم تبادل نظر کردند.

توکایف ضمن قدردانی از حمایت‌های کشور‌های عضو سازمان پیمان امنیت جمعی به خصوص روسیه در خصوص وقایع اخیر در قزاقستان، درخواست برگزاری اجلاس مجازی اعضای این سازمان را در روز‌های آینده مطرح کرد که این پیشنهاد مورد استقبال پوتین نیز قرار گرفت.

طرفین در این تماس تلفنی تاکید کردند تا برقراری کامل آرامش در قزاقستان به طور مستمر با یکدیگر در تماس باشند.

در پی وقایع چند روز اخیر قزاقستان «قاسم جومارت توقایف» رئیس دولت قزاقستان امروز شنبه با برگزاری نشست فرماندهی عملیات در کاخ ریاست جمهوری (آکوردا)، پس فردا دوشنبه ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) را روز عزای ملی اعلام کرد.

رئیس جمهوری قزاقستان در این نشست دستور داد تا به بازسازی تاسیاست اداری، اجتماعی و خدمات عمومی، زیرساخت‌های شهر آلماتی و سایر مناطق آسیب دیده در نتیجه حملات تروریستی، نهایت توجه مبذول داشته شود.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به وقایع اخیر قزاقستان گفت: ثبات و امنیت در قزاقستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و لذا امیدواریم روند بازگشت آرامش به آن کشور هرچه بیشتر تسریع گردد.

خطیب زاده افزود: روشن است تحولات جاری در قزاقستان یک موضوع داخلی است، اما برخی طرف‌های خارجی با سوء استفاده از شرایط، در صدد دامن زدن به ناآرامی‌ها و ایجاد بی ثباتی دراین کشور هستند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: قزاقستان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر