تیتر امروز

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!
موج سرما در ایران ادامه دارد

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!

بی شک کلمات خشکسالی و ترسالی را زیاد شنیدید به ویژه در سال های اخیر که کل دنیا به ویژه در ایران با پدیده خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و حالا بارش برف و باران برخی را خوشحال کرده و برخی را ناراحت.

نقض حریم هوایی یونان توسط ترکیه

یک روزنامه از نقض حریم هوایی کشور یونان توسط ترکیه خبر داد و نوشت: هفته گذشته هم وزارت دفاع یونان از چندین مورد نقض حریم هوایی این کشور و تجاوز به منطقه اطلاعات پرواز آتن توسط پهپاد‌های ترکیه گزارش داد.

کد خبر: ۱۱۸۱۶۸
۱۱:۳۸ - ۱۸ دی ۱۴۰۰

یونان

دیدارنیوز: با وجود اقدامات آنکارا و آتن برای جلب اعتماد و خودداری از اقدام نظامی در تعطیلات ملی و مذهبی، ترکیه بار دیگر حریم هوایی یونان را نقض کرد.

به نوشته روزنامه گریک سیتی تایمز، بر اساس اعلام وزارت دفاع یونان ترکیه مصادف با عید تعمید حضرت عیسی (ع)، ۳۷ بار حریم هوایی این کشور را نقض کرد که ۳۵ بار با هواپیمای ترابری CN ۲۳۵ و دو بار با جنگنده‌های اف-۱۶ بوده است.

این نقض حریم هوایی یونان در شمال شرق، مرکز و جنوب شرق اژه صورت گرفته است. همچنین هواپیما‌ها بر اساس قوانین بین‌المللی و عملکرد‌های تعیین شده، شناسایی و رهگیری شدند.

هفته گذشته هم وزارت دفاع یونان از چندین مورد نقض حریم هوایی این کشور و تجاوز به منطقه اطلاعات پرواز آتن توسط پهپاد‌های ترکیه گزارش داد. علاوه بر تجاوز پهپادها، در شش مورد دیگر نیز جنگنده‌های اف-۱۶ ترکیه اقدام به نقض حریم هوایی یونان کرده و تعداد مجموع تجاوز‌ها را به ۳۹ مورد رساندند. در مقابل، شش هواپیمای جنگی یونانی نیز به آسمان برخاسته و این جنگنده‌های اف-۱۶ را رهگیری کردند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: ترکیه
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر