تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

مرندی: دستیابی به توافق به غربی‌ها بستگی دارد

مشاور تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات هسته‌ای وین با اعلام اینکه دستیابی به توافق به طرف غربی بستگی دارد، اظهار داشت: مواضع اروپایی‌ها در قبال پیش‌نویس‌های ارائه شده هیأت ایرانی کمی تغییر کرده است.

کد خبر: ۱۱۸۱۶۲
۱۱:۱۶ - ۱۸ دی ۱۴۰۰

مرندی مذاکرات وین

دیدارنیوز: مشاور تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات وین در گفتگو با المیادین اظهار داشت: قضاوت درباره اینکه توافق حاصل می‌شود یا نه زود است؛ ما معتقدیم که دستیابی به توافق به غربی‌ها بستگی دارد.

«محمد مرندی» مشاور تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات هسته‌ای وین در گفتگو با المیادین گفت: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها واقع‌گراتر از قبل شده‌اند. در رابطه با احتمال امضای توافق هسته‌ای با طرف مقابل نیز باید گفت که زود است در این‌باره قضاوت کرد.

بر اساس این گزارش، مرندی افزود: دستیابی به توافق به اروپایی‌ها بستگی دارد. اگر آن‌ها تمایل داشته باشند که طی چند هفته آتی این اتفاق رخ دهد، قطعاً چنین خواهد شد. این مسأله به میزان آمادگی طرف غربی برای اجرای کامل تعهداتش در توافق بستگی دارد. طرف غربی باید در خصوص عدم نقض مجدد توافق تضمین‌هایی بدهد.

مشاور تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات هسته‌ای پیشتر گفته بود: مواضع طرف‌های اروپایی در مذاکرات هسته‌ای وین دچار تغییرات مثبت شده است. ارائه پیش‌نویس‌های جدید از سوی هیأت مذاکره کننده ایرانی در (مذاکرات وین) به معنای عدم اعتبار پیش‌نویس‌های قبلی نیست.

وی عنوان کرد: مواضع اروپایی‌ها در قبال پیش‌نویس‌های ارائه شده هیأت ایرانی کمی تغییر کرده است. این تغییر موضع نشانه خوبی است، اما همه چیز بستگی به طرح نهایی دارد، اینکه تمام حقوق مد نظر ایران را به رسمیت می‌شناسند یا خیر.

منبع: مهر
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر