تیتر امروز

پای امیکرون به جزیره کیش باز شد!

فاطمه نوروزیان با اعلام شناسایی بیمار مبتلا به امیکرون در کیش خبر داد: جزیره کیش آخرین نقطه‌ای بود که در بین مبتلایان کرونای آن سویه اومیکرون مشاهده شد.

کد خبر: ۱۱۸۱۴۶
۱۰:۲۳ - ۱۸ دی ۱۴۰۰

پای امیکرون به جزیره کیش باز شد!

دیدارنیوز: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان گفت: با شناسایی بیمار مبتلا، پای امیکرون به جزیره کیش باز شد.

فاطمه نوروزیان روز شنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها اظهار داشت: هم اکنون در تمام شهرستان‌های استان هرمزگان مبتلایانی از این سویه شناسایی شده و جزیره کیش آخرین نقطه‌ای بود که در بین مبتلایان کرونای آن سویه امیکرون مشاهده شد.

وی با اشاره به اینکه با توجه سرعت سرایت این سویه توصیه بر این است که مردم با توجه جدی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانع از شیوع بیشتر این ویروس شوند اضافه کرد: مطالعات سازمان بهداشت جهانی نیز نشان می‌دهد که موارد بستری سویه امیکرون در حال رشد است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی هرمزگان یادآور شد: با وجود هشدار‌های مداوم اغلب مردم تصور می‌کنند تزریق دُزهای دوم و سوم واکسن کرونا باعث افزایش ایمنی بدن آن‌ها می‌شود و با همین تفکر دچار عادی انگاری رعایت پروتکل‌های بهداشتی شده اند.

وی افزود: این عادی انگاری باعث رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در نتیجه در برخی روز‌ها منجر به افزایش شیوع ویروس کرونا و سویه‌های مختلف آن می‌شود.

نوروزیان در خصوص وضعیت چهار شاخص شیوع ویروس کرونا در هرمزگان طی هفته دوم دی (۱۱ تا ۱۷ دی ماه) به نسبت هفته قبل آن گفت: در این مدت میزان تست و غربالگری استان ۱۲ درصد و شناسایی موارد مثبت ۱۳ درصد کاهش داشته است.

وی گفت: همچنین در این مدت موارد بستری نیز ۳۵ درصد کاهش داشته، اما یک مورد فوتی پس از حدود هشت روز وفقه رخ داد و امیدوار هستیم روند کاهشی به همراه روز‌های بدون فوت دوباره در این استان تکرار شود.

منبع: ایرنا
برچسب ها: امیکرون
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر