تیتر امروز

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!
موج سرما در ایران ادامه دارد

بارندگی مقعطی در کشور؛ ادامه خشکسالی و جاری شدن سیل!

بی شک کلمات خشکسالی و ترسالی را زیاد شنیدید به ویژه در سال های اخیر که کل دنیا به ویژه در ایران با پدیده خشکسالی دست و پنجه نرم می کند و حالا بارش برف و باران برخی را خوشحال کرده و برخی را ناراحت.

رقابت انگلیس با روسیه در توسعه موشک فراصوت

موشک «زیرکان» روسیه اولین موشک کروز فراصوت جهان است که قادر به پرواز‌های آیرودینامیکی طولانی و مانور دادن در لایه‌های متراکم جو تنها با استفاده از نیروی پیشران خود است.

کد خبر: ۱۱۸۱۴۴
۱۰:۰۶ - ۱۸ دی ۱۴۰۰

انگلیس موشک فراصوت

دیدارنیوز: همزمان با پرتاب‌های موفقیت آمیز موشک‌های فراصوت روسیه و پیشرفت این کشور در توسعه و تولید این نوع موشک ها، انگلیس نیز به صرافت تولید این موشک‌ها افتاد.

به نقل از اسپوتنیک، «تونی راداکین» رئیس ستاد دفاعی ارتش انگلیس از برنامه‌های کشورش برای توسعه موشک‌های فراصوت برای رقابت با قدرت نظامی رو به رشد روسیه خبر داد.

وی در این باره به روزنامه تایمز انگلیس گفت: ما (آن موشک‌ها را) نداریم و باید داشته باشیم.

راداکین همچنین طی اظهاراتی از تشدید تنش‌ها در امتداد مرز روسیه و اوکراین ابراز نگرانی کرد.

وی بدون ارائه جزئیات بیشتر، افزود که «گزینه‌های نظامی» را جهت پاسخ به احتمال وقوع درگیری‌ها، در اختیار کابینه قرار داده است.

موشک «زیرکان» روسیه اولین موشک کروز فراصوت جهان است که قادر به پرواز‌های آیرودینامیکی طولانی و مانور دادن در لایه‌های متراکم جو تنها با استفاده از نیروی پیشران خود است. حداکثر سرعت این موشک حدود ۹ برابر سرعت صوت و حداکثر برد آن هزار کیلومتر است.

موشک‌های فراصوت با سرعتی حداقل پنج برابر سرعت صوت پرواز می‌کنند، اما توانایی آن‌ها برای سر خوردن روی جو در حالی که با چنین سرعت بالایی تغییر جهت می‌دهند، ردیابی و انهدام آن‌ها را با رادار‌های موجود عملاً غیر ممکن می‌کند.

منبع: مهر
برچسب ها: روسیه
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر