تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

یک کاروان آمریکایی دیگر در عراق هدف قرار گرفت

منابع عراقی از هدف قرار گرفتن یک کاروان دیگر ائتلاف آمریکایی در استان بابل واقع در جنوب بغداد خبر دادند. طی روز‌های اخیر حملات به کاروان‌های آمریکایی و نیز پایگاه‌های محل استقرار نظامیان این کشور درعراق و سوریه تشدید شده است.

کد خبر: ۱۱۸۰۸۱
۱۴:۳۶ - ۱۶ دی ۱۴۰۰

یک کاروان آمریکایی دیگر در عراق هدف قرار گرفت

دیدارنیوز ـ به نقل از المیادین، یک کاروان پشتیبانی و تدارکاتی دیگر ائتلاف آمریکایی امروز پنجشنبه در استان بابل واقع در جنوب عراق هدف قرار گرفت.

تاکنون جزئیات بیشتری درباره این حادثه و خسارت‌های احتمالی آن گزارش نشده است، اما این چهارمین کاروانی است که طی ۲۴ ساعت گذشته هدف حمله قرار گرفته است.

رسانه‌های عراقی، شامگاه چهارشنبه، از حمله به دو کاروان لجستیک ارتش آمریکا در مرکز و جنوب عراق خبر دادند.

دیشب هم کاروان پشتیبانی ارتش آمریکا در السماوه مرکز استان المثنی مورد هدف قرار گرفت.

حمله به کاروان‌های پشتیبانی، منافع و نیرو‌های آمریکایی در عراق در طول یکسال و نیم گذشته افزایش یافته و برخی گروه‌ها توانسته‌اند پایگاه‌های نظامی آمریکا را در «عین الاسد» (الانبار)، «الحریر» (اربیل) و «ویکتوریا» (نزدیک فرودگاه بین المللی بغداد) هدف قرار دهند.

بر اساس توافق دولت بغداد و واشنگتن، قرار بود که نیرو‌های اشغالگر آمریکایی در پایان سال گذشته میلادی (۲۰۲۱) خاک عراق را ترک کنند، با این وجود کاخ سفید اعلام کرده که ماموریت نیرو‌های ایالات متحده در عراق از نظامی به مستشاری تغییر کرده و این نیرو‌ها همچنان در این کشور باقی خواهند ماند.

گروه‌های مقاومت، این برنامه آمریکایی‌ها را رد و تاکید کرده اند که در صورت حضور نیرو‌های آمریکایی در این کشور، به هر شکل، آن‌ها حق خود می‌دانند که با متجاوزان و اشغالگران مقابله کنند.

منبع: ایرنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر