تیتر امروز

محسن رضایی: سـومین قیام ملت ایران، اقتصادی است

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با بیان اینکه ملت ایران اقتصادی است، گفت: باید در این راستا از دستاورد‌های شهدا، مانند «ما می‌توانیم» حفاظت کنیم.

کد خبر: ۱۱۸۰۳۰
۰۹:۱۷ - ۱۶ دی ۱۴۰۰

محسن رضایی: سـومین قیام ملت ایران، اقتصادی است

دیدارنیوز ـ محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور در مراسم وداع با۱۵٠ شهید گمنام، ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س)، گفت: حضرت زهرا مادر شهدا و ملت ایران است، این شهدا مقابل دیدگان و فرزندان این سرزمین، در گمنامی به شهادت رسیدند.

معاون رئیس جمهور افزود: ما مراسم وداع با پیکر مطهر شهیدان، باید سلام بر شهدا کنیم که ادای تعدی است که بر دوش ماست.

رضایی با تأکید براینکه شهدا در روح جوانان غیرتمند ملت ایران زنده هستند تصریح کرد: شهدا در جسم و روح جوانان ملت ایران زنده هستند و مثل همیشه حیات‌بخش جوانان ما و ملت همیشه در صحنه ایران هستند.

وی گفت: شهدای گمنام، مقام بزرگی دارند، چراکه گمنامی آنان اوج پرواز معنوی انسان است.

رضایی با اشاره به آثار گمنامی شهدا، اضافه کرد: شهدا کاری کردند که ملت ایران در دنیا به حساب بیاید، گمنامی، پاک کردن آدرس و نام شهیدان بود، تا آدرس و نام ملت ایران برتارک تاریخ بدرخشد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه، قدرت‌های جهان باید جلوی میز ایران بنشینند و با ملت ایران صحبت کنند، ظهار داشت: گذشت آن ایام که در غیاب ملت ایران، تصمیم می‌گرفتید.

رضایی با بیان اینکه شهدا به ویژه شهدای گمنام، عامل درخشش نام ایران در جهان است، افزود: شهدا از مشکلات نهراسیدند و با دست خالی مقابل انبوه دشمنان، هراسی بت دل راه ندادند، ملت ایران با تکیه بر شهدا بر روی پای خود بایستد.

معاون اقتصادی رئس جمهور با اره به اینکه برخی نگاه عاطفی نسبت به شهدا دارند و متأسفانه کمتر به دستاورد‌های شهدا توجه می‌کنند، تصریح کرد: اولین دستاورد شهدای گمنام ما این بود که ارزش‌های انقلاب که در انقلاب اسلامی جوانه زده بود به درختان تنومند تبدیل شود.

وی با تأکید براینکه استقلال، ایستادگی، فداکاری، ایثار، از خودگذشتگی و ایمان در انقلاب اسلامی جوانه زده بود، اضافه کرد: این جوانه ها، امروز در حوزه‌های مختلف مانند دفاعی به درختی تنومند تبدیل شده است.

رضایی ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی در دوران دفاع مقدس، شهید تربیت کرد، اما خود تقویت شده شهدای دفاع مقدس بود و باید این میراث‌های شهدا را حفظ کنیم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور خدمت بدون منت و مردم دوستی را تبلوریافته از شخصیت شهید سلیمانی دانست و با بیان اینکه از دستاورد‌های مهم شهدا باید حراست کرد، تصریح کرد: جوانانی در دفذع مقدس تربیت شدند که تاریخ کمتر این شهدا را دیده است.

رضایی با اشاره به نام شهیدان حسین خرازی، احمد متوسلیان و همت ها، گفت: هزاران فرمانده گردان و تیپ در گمنامی از اسلام و کشور دفاع می‌کردند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه شهید سلیمانی درخت تنومند انسانیت است، افزود: ما در تاریخ ۲٠٠سال اخیر۲۵جنگ را شاهد بودم که ایران در تمام جنگ‌ها شکست خورد، ولی در دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک ایران را به دست دشمن نداد.

رضایی تأکید کرد: امروز دشمن و برخی‌ها نسبت به شهدا واکنش نشان می‌دهند این موضوع به سیلی محکمی بر می‌گردد که شهدای ما در دوران دفاع به چهره دشمن زدند.

وی تأکید کرد: ایران درهیچ کدام از این جنگ‌ها پیروز نبود، رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک ایران به دست دشمن بیفتد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان اینکه ۵٠ درصد ایران در گذشته طی این جنگ‌ها به دست بیگانه افتاد، تصریح کرد: شهدا در دفاع مقدس سربلند در تاریخ ایستاد، شهدا در ملکوت اعلا آدرس گرفتند.

رضایی با بیان اینکه امروز پهپاد‌های ایران، ۵۰۰ کیلومتر عکس برداری می‌کنند بدون این که توسط دشمن شناسایی شوند، گفت: ساخت محصولات دفاعی مانند انواع موشک‌ها از دستاورد‌های شهدا به ویژه شهیدان گمنام است و شهدا در این راستا کاری کردن کارستان.

انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها قبل از غارت نفت ایران خود را برای ملت ایران را به غارت بردند

وی بازگشت اعتماد به نفس و خودباوری در ملت ایران را دستاوردشهدا دانست و اضافه کرد: باید بدانیم انگلیسی‌ها، آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها قبل از غارت نفت ایران، اعتماد به نفس و خودباوری را از ما گرفتند و شهدا ما می‌توانیم را به جامعه برگرداندند.

رضایی «ما می‌توانیم» را از دستاورد‌های رزمندگان برشمرد و تصریح کرد: نمونه‌ای از این خودباوری را در مصاحبه رزمنده جوانی در پاسخ به خبرنگار غربی می‌بینیم که در پاسخ می‌گوید، ما اول دنبال آزادی خرمشهر و بعد آزادسازی قدس هستیم، زیرا راه قدس از کربلا می‌گذرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تأکید کرد: جوانان ما سعی کنند ما می‌توانیم مهمترین دستاورد شهدا را حفظ کنند.

رضایی با تأکید بر اینکه تأثیرات نقشه‌های داخلی از محاصره اقتصادی دشمن بیشتر است، اضافه کرد: ملت ایران می‌توانند این محاصره را بشکنند.

رضایی با بیان اینکه رانت‌خواران و نفوذی‌ها کنار هم جوری شرایط را نشان دهند که مشکلات حل نمی‌شود و باید تسلیم شد.

وی با بیان اینکه تجهیزات نظامی اروپایی‌ها و میلیارد‌ها دلار عربستان سعودی در حمایت از رژیم بعثی هزینه شد، تصریح کرد: برخی نغمه ها، مانند صدای سگ‌های آمریکایی است که می‌خواهند به خودباوری و اعتماد به نفس ملت ایران حمله کنند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تأکید کرد: ان شاءالله جوانان ما با سلام بر شهیدان، دیوار‌های محاصره اقتصادی را خواهند شکست و فروریخت.

رضایی اظهار داشت: زیر سایه مقام معظم رهبری دولت خدمت گذار سومین قیام ملت ایران اقتصادی است.

منبع: میزان
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر