تیتر امروز

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟
به بهانه سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم؛

سومین رئیس مجلس یازدهم؛ جبهه پایداری یا قالیباف؟

سومین دوره انتخاب هیات رئیسه مجلس یازدهم در حالی در چهارم خرداد ۱۴۰۱ برگزار می‌شود که محمدباقر قالیباف با حاشیه‌های زیادی دست به گریبان است و از طرفی رقبای سرسختی، چون جبهه پایداری را پیش رو...
وزیری که در جریان نیست!
اعتراض‌ها به طرح استفاده بهینه از اشیای باستانی و گنج‌ها همچنان ادامه دارد

وزیری که در جریان نیست!

اعتراض‌ها به طرح استفاده بهینه از اشیای باستانی و گنج‌ها همچنان ادامه دارد، اما واکنش وزیر میراث فرهنگی به این طرح یک کلام بود:"در جریان نیستم و اطلاع ندارم".

اعلام نرخ انواع ماهی در بازار

فخرالدین احمدی، مسئول آبزیان اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: کاهش ذخایر دریایی باعث شده است میزان صید ماهی در شمال و جنوب کشور کاهش پیدا کند از این‌رو شاهد افزایش نرخ ماهی در بازار هستیم. در میادین عرضه آبزیان بیشتر ماهیان پرورشی مشاهده می‌شود.

کد خبر: ۱۱۷۷۴۹
۱۲:۱۷ - ۱۳ دی ۱۴۰۰

قیمت انواع ماهی در بازار

دیدارنیوز ـ فخرالدین احمدی با بیان اینکه افزایش قیمت مرغ و گوشت قرمز بر قیمت ماهی نیز تاثیر خواهد گذاشت، گفت: در سال جاری صید ماهی شمال و جنوب نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده و این مسئله باعث افزایش قیمت ماهی در بازار شده است.

وی با بیان اینکه خوراک ماهیان با نرخ ترجیحی وارد نشد، گفت: اصلاح نظام یارانه‌ای، در نهایت بر روی قیمت مرغ و گوشت قرمز تاثیر مستقیم می‌گذارد متعاقب افزایش نرخ مرغ و گوشت ما شاهد بالا رفتن نرخ آبزیان نیز خواهیم بود چراکه ماهی می‌خواهد به قیمت این اقلام خود را نزدیک کند.

به گفته احمدی، اگر مردم خرید نکنند و تولید در دست تولیدکنندگان بماند این احتمال وجود دارد که شاهد افزایش نرخ ماهی بعد از اصلاح نظام یارانه‌ای نباشیم.

قیمت ماهی جنوب به مرز ۲۰۰ هزار تومان رسید/ اعلام نرخ انواع ماهی در بازار

این فعال صنفی با اشاره به حذف آبزیان از سبد خانوارها، تصریح کرد: قیمت ماهی قزل‌آلا در عمده‌فروشی به کیلویی ۶۸ هزار تومان و در میادین به کیلویی ۷۸ هزار تومان رسیده است. نرخ ماهی جنوب به دلیل کاهش صید روند صعودی به خود گرفته است تا جایی که ماهی شیر در میادین کیلویی ۱۸۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

وی در ادامه به اشاره به نرخ دیگر ماهیان جنوب، افزود: شوریده کیلویی ۱۴۰ هزار تومان، حلوا کیلویی ۱۳۰ هزار تومان است که این نرخ‌ها در عمده‌فروشی است و واحد‌های صنفی بعد از افزایش سود ۱۰ درصدی این آبزیان را به مصرف‌کنندگان عرضه می‌کنند.

بنا به اظهارات احمدی، قیمت ماهیان جنوب در خرده‌فروشی به مرز کیلویی ۲۰۰ هزار تومان هم رسیده است.

این فعال صنفی با بیان اینکه حجم قابل توجهی از ماهیان میادین پرورشی هستند، گفت: افزایش قیمت سرسام‌آور ماهی جنوب این خوراک را سفره‌های مردم حذف کرده است. علت کاهش صید ماهی جنوب را باید در تقلیل پیدا کردن ذخایر دریایی و طوفان ماه‌های گذشته دنبال کرد. همچنین صید ماهیان استخوانی نیز افزایش پیدا نکرده و بازار ماهیان شمال مانند سوف و کفال نیز کاهش پیدا کرده است قیمت ماهی سفید کیلویی ۱۵۰ هزار تومان و ماهی کفال کیلویی ۱۲۰ هزار تومان است.

وی در پاسخ به این پرسش که پایین‌ترین نرخ ماهی در بازار کیلویی چند است؟ افزود: ماهی حسون جنوب، ماهیان ریز و کوچکی است که پاک کردن آن دشوار است و حداکثر کیلویی ۱۵ هزار تومان بفروش می‌رسد این ماهی اگر تازه باشد طعم و کیفیت خوبی دارد.

احمدی با اشاره به ماهیان گرم‌آبی، گفت: ماهیان کپور، آمور، بی‌کتف جزو ماهیان گرمابی پرورشی هستند. اما باید بگویم که افزایش نرخ ماهی از قدرت خرید مردم بالاتر رفته است و همین مسئله میزان خرید ماهی را در سال جاری کاهش داده است.

برچسب ها: قیمت آبزیان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی