تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

بایدن: روسیه به اوکراین حمله کند، با «پاسخ شدید» واشنگتن و متحدانش روبرو خواهد شد

جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در تماس تلفنی با همتای اوکراینی‌اش ولودیمیر زلنسکی، به او اطمینان داد که اگر روسیه به اوکراین حمله کند، با «پاسخ شدید» واشنگتن و متحدانش روبرو خواهد شد.

کد خبر: ۱۱۷۷۴۷
۱۱:۵۸ - ۱۳ دی ۱۴۰۰

بایدن: روسیه به اوکراین حمله کند، با «پاسخ شدید» واشنگتن و متحدانش روبرو خواهد شد

دیدارنیوز: جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید روز یکشنبه دوم ژانویه (۱۲ دی) پس از این گفتگوی تلفنی گفت: «پرزیدنت بایدن به روشنی اعلام کرده است که اگر روسیه بخواهد بیش از این به اوکراین دست‌یازی کند، ایالات متحده و متحدانش به شدت پاسخ خواهند داد.»
او همچنین گفت که بایدن از تلاش‌های دیپلماتیک، از جمله گفت‌وگوهای برنامه‌ریزی شده برای ۹ تا ۱۰ ژانویه در ژنو بین مقامات بلندپایه آمریکا و روسیه حمایت کرده است.
جو بایدن که در روزهای اخیر هشدارهای بیشتری به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه داده و همزمان خواستار «کاهش تنش» شده است، روز پنجشنبه طی یک مصاحبه تلفنی با همتای روسی‌اش درباره حمله به اوکراین هشدار داده بود.
جو بایدن روز جمعه گفت: «من برای رئیس جمهور پوتین روشن کردم که تحریم‌های سختی را (علیه روسیه) اعمال کرده و حضور خود در اروپا و در میان متحدان‌مان در ناتو را افزایش خواهیم داد.»
تنش مسکو با غرب؛ یک سرباز اوکراین در درگیری با جدایی‌طلبان تحت حمایت روسیه کشته شدپوتین و بایدن در دومین گفت‌وگوی تلفنی در یک ماه اخیر درباره اوکراین صحبت کردند

قدردانی اوکراین

ولودیمیر زلنسکی روز یکشنبه بلافاصله پس از مصاحبه تلفنی با جو بایدن گفت که اوکراین از «حمایت بی‌دریغ» آمریکا در بحبوحه تنش با روسیه «قدردانی» می‌کند.
زلنسکی در صفحه توییتر خود نوشت: «ما از حمایت بی‌دریغ (آمریکا) از اوکراین قدردانی می‌کنیم. ما از اقدامات مشترک اوکراین، آمریکا و شرکای آمریکا برای حفظ صلح در اروپا و جلوگیری از بدتر شدن اوضاع صحبت کردیم.»
کی‌یف، واشنگتن و متحدان غربی آنها، روسیه را متهم می‌کنند که در ماه‌های اخیر شمار نیروهای بیشتری را در پشت مرزهای شرقی اوکراین مستقر کرده و با افزایش تحرکات نظامی، قصد تعدی دوباره به خاک همسایه‌اش را دارد، اما مسکو این اتهام را رد می‌کند.


صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر