تیتر امروز

سفر پر سر و صدای رئیسی به کرملین

سفر پر سر و صدای رئیسی به کرملین

نگاه به شرق در دولت سیزدهم در این روزها کاملا شکل مشخص و بارزی به خود گرفته و سفر نه چندان بی سر‌و‌صدای ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران به کرملین مهر تاییدی بر این نکته است.

کاهش آبگرفتگی معابر در ۱۰ نقطه کلانشهر اهواز

مدیرعامل آبفا خوزستان گفت: ۲ سامانه بارشی قابل توجه در چند روز گذشته بر اهواز تاثیر گذاشت که تنها ۱۰ نقطه این شهر دچار گرفتگی شد.

کد خبر: ۱۱۷۷۲۱
۰۸:۱۸ - ۱۳ دی ۱۴۰۰

به گزارش دیدار نیوز خوزستان: محمدرضا کرمی نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با موثردانستن اقدام انجام شده برای اصلاح شبکه فاضلاب اهواز گفت: ۲ سامانه بارشی قابل توجه در چند روز گذشته بر اهواز تاثیر گذاشت که تنها ۱۰ نقطه این شهر دچار گرفتگی شد، این در حالی است که با این حجم بارندگی در گذشته ۲۰۰ نقطه دچار آبگرفتگی می‌شد.

وی افزود: سرعت اجرای شبکه فاضلاب اهواز قابل مقایسه با گذشته نیست و سرعت اصلاح، تعمیر و توسعه شبکه فاضلاب اهواز در دولت سیزدهم هفت برابر شده است و تاکید رییس جمهور بر تکمیل طرح جامع فاضلاب اهواز در نخستین سفر استانی وی به خوزستان و تخصیص اعتبارات ملی خوب به این طرح، سرعت تکمیل و اصلاح آن را به طور چشمگیری افزایش داده است.

کرمی نژاد ادامه داد: پیش از سفر رییس دولت سیزدهم به خوزستان، تنها ۲۰ جبهه کاری فعال برای اصلاح شبکه فاضلاب اهواز وجود داشت که امروز با پیگیری وزیر نیرو و تاکید رییس جمهور، این شبکه در ۱۴۱ جبهه کاری فعال در حال اصلاح، تعمیر و توسعه است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان افزود: نتیجه مثبت و موثر اقدام‌های انجام شده برای اصلاح شبکه فاضلاب اهواز در بارندگی‌های اخیر در این شهر به خوبی مشهود بود.

وی بیان کرد: روند اصلاح نقاطی در اهواز که در بارش‌های اخیر با آب گرفتگی قابل توجه روبه رو شدند آغاز و در گام نخست سه نقطه از این معابر اصلاح شد و امیدواریم تا پیش از بارندگی‌های پیش رو، چهار نقطه دیگر نیز اصلاح شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان ادامه داد: معضل بالازدگی فاضلاب و آب گرفتگی معابر اهواز با اقدام‌های اصلاحی شبکه فاضلاب این شهر تا پایان امسال به طور کامل برطرف می‌شود.

کرمی نژاد با اشاره به عملیات اجرایی اصلاح خط عبوری لوله یکهزار و ۶۰۰ میلیمتری فاضلاب اهواز از زیر خط راه آهن گفت: این خط ۱۴ کیلومتر طول دارد که ۸۷ متر اصلاحی آن از زیر سه خط موازی راه آهن عبور خواهد کرد.

وی افزود: از این ۸۷ متر تاکنون ۵۲ متر اجرا شده و با تکمیل آن تا بهمن امسال، اتصال این خط به تصفیه خانه شرق اهواز سرعت می‌گیرد.

وی ادامه داد: با اصلاح خط عبوری این فاضلاب و اتصال به تصفیه خانه شرق اهواز، ۶۰ هزار متر متر مربع فاضلاب توسط این خط جمع آوری و به تصفیه خانه وارد می‌شود.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر