تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی "دلار فروش قلابی" با رسید‌های جعلی

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از بازداشت فردی که از طریق خرید و فروش دلار تقلبی اقدام به کلاهبرداری میلیارد ریالی از شهروندان کرده بود، خبر داد.

کد خبر: ۱۱۷۷۱۳
۱۵:۴۹ - ۱۲ دی ۱۴۰۰

کلاهبرداری ۱۰ میلیاردی

دیدارنیوز ـ سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ در تشریح جزئیات این خبر گفت: به دنبال وقوع چندین فقره کلاهبرداری با شیوه‌ای مشابه مبنی بر خرید و فروش دلار در محدوده کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس، رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران این کلانتری قرار گرفت.

وی با اشاره به نتایج تحقیقات اولیه ماموران گفت: در جریان این بررسی‌ها مشخص شد که تمامی مالباختگان و شکات در حالی که برای تبدیل یا خرید دلار به صرافی‌ها رفته بودند با این متهم که در حال پرسه‌زنی در اطراف صرافی بوده و خود را دلار فروش معرفی کرده، آشنا شده‌اند. این متهم با اعلام قیمت پایین‌تر از نرخ دلار به شهروندان آنان را ترغیب به خرید دلار از خود کرده و حتی رسید نیز به آنان ارائه کرده بود.

موقوفه‌ای با بیان اینکه شهروندان اقدام به خرید دلار از این فرد کرده بودند، گفت: پس از خرید دلار این افراد متوجه شدند که رسیدهایشان جعلی بوده که در همین راستا نیز اقدام به شکایت کرده بودند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه متهم در عملیاتی با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و به مقر پلیس منتقل شد، تصریح کرد: این فرد تحت بازجویی قرار گرفته که تاکنون به هشت فقره کلاهبرداری به همین شیوه معترف شده است.

وی ارزش ریالی رقم کلاهبرداری شده را ۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تحقیقات ماموران در این خصوص در حال انجام است و متهم دستگیر شده نیز برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کلاهبرداری
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر