تیتر امروز

توضیح معاون شهردار تهران درباره اتوبوس‌خوابی

سالن‌های مدیریت بحران در اختیار کارتن‌خواب‌هاست

محمد امین توکلی زاده، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از دستور شهردار تهران برای آماده سازی سالن‌های مدیریت بحران برای استقرار کارتن خواب‌ها خبر داد.

کد خبر: ۱۱۷۷۰۵
۱۴:۴۳ - ۱۲ دی ۱۴۰۰

توضیح معاون شهردار تهران درباره اتوبوس‌خوابی

دیدارنیوز ـ محمد امین توکلی زاده صبح امروز با حضور در صحن شورای شهر تهران در خصوص بی آرتی خوابی و اقدامات شهرداری در این خصوص توضیحاتی ارائه کرد و گفت: شهر تهران با مشکل کارتن خوابی رو برو است و یکی از معضلاتی است که از گذشته در تهران وجود داشته و رفع آن همیشه یکی از دغدغه‌های مدیریت شهری بوده است و دیدن صحنه‌های کارتن خوابی برای شهروندان آزار دهنده است.

وی با بیان اینکه در دوره اخیر هم یکی از وظایف اصلی ما ساماندهی کارتن خواب‌ها است که شهردار تهران ما را موظف کرده که این مسئله سامان داده شود گفت: از قبل در شهر تهران زیرساخت‌هایی فراهم شده بود که بعضا مشکلاتی داشت و تا آن جای که ممکن بود در این زمان آن‌ها را رفع کردیم البته این مسئله در پی همکاری خوب با کمیسیون فرهنگی شورا بود که اعضا با بازدیدهایشان از زیرساخت‌ها مشکلات را احصا کرده و ما نیز سعی کردیم در این مدت نسبت به رفع موارد اولویت دار اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه ما برای حل مشکل افراد بی خانمان چند زیر ساخت داریم که یکی از آن‌ها مددسرا یا گرمخانه است گفت: گرم خانه‌ها زیرساختی هستند که از گذشته وجود داشتند که می‌تواند دو هزار نفر را ساماندهی کنند و بار‌ها به روش‌های مختلف اطلاع رسانی کردیم تا افراد بی خانمان به این مراکز بیایند واز شهروندان خواستیم که در صورت مواجه با افراد بی خانمان موضوع را از طریق ۱۳۷ به شهرداری اطلاع دهند.

وی با بیان اینکه یک زیرساخت دیگر همراه سرا‌ها است که برای همراهان بیماران در نظر گرفته شده گفت:با کاهش شیوع کرونا سفر بیماران برای دریافت خدمات از بیمارستان‌های دولتی بیشتر شده و ما با کمک شهرداران مناطق نسبت به بازبینی و توسعه همراه سرا‌ها اقدام کردیم و علاوه بر استقرار گشت، در خود بیمارستان‌ها برای این زیرساخت اطلاع رسانی کردیم، اما در این میان بعضا کسانی هستند که بنا به دلایل مختلف خودشان نه از گرمخانه و نه از همراه سرا استفاده می‌کنند که باز هم تدبیر شد و اتوبوس‌هایی در میدان‌های اصلی شهر مستقر کردیم تا این افراد دچار ضایعه بیشتری نشوند.

وی با بیان اینکه برخی مناطق مانند هرندی، شوش و ... معمولا جمعیت ثابتی دارند که به گرمخانه نمی‌روند گفت: ما نمی‌توانم آن‌ها رامجبور کنیم که به گرمخانه بروند و بعضا مذاکراتمان با این افراد جواب نمی‌دهد و در همان خیابان می‌مانندکه برای ان‌ها اتوبوس مستقر کردیم.

وی افزود: در شب‌های سرد زمستان اتوبوس‌هایی در محلات تجمعی مستقر کردیم تا این افراد امداد موقت شبانه دریافت کنند و بنا شده در اتوبوس‌های بیآر تی پوستر‌های نصب شود که از امکانات شهرداری به افرادی که در این اتوبوس‌ها می‌خوابند اطلاع رسانی شود و همچنین شماره‌هایی در این اتوبوس‌ها معرفی می‌شود که بتواند با آن‌ها تماس بگیرند و همچنین در محلات تجمعی پلاکارد نصب می‌شود تا امکانات شهرداری به آن‌ها معرفی شود.

وی گفت: شهردار تهران عنوان کردند اگر این زیرساخت‌ها پر شده از سالن‌های مدیریت بحران استفاده کنیم که کسی در شب‌های سرد در خیابان نماند و باز هم اگر این ظرفیت پر شد در حال تدوین ظرفیت‌های جدید هستیم و به تازگی منطقه شش ساختمانی را تحویل داده و می‌توانیم با کمک خیرین زیرساخت‌های بیشتری فراهم کنیم.

مهدی چمران در واکنش به این سخنان گفت: اصلا باید فکر کنیم که قراردادن اتوبوس‌ها درست است یا نه چرا که وقتی فضای بهتری داریم چرا اتوبوس؟ چون این افراد نیاز‌های دیگری غیر خواب هم دارند و ان‌ها چگونه رفع می‌شود.

وی افزود: اتوبوس‌های شرکت واحد در روز باید مسافر جابجا کنند و شب‌ها هم محل استراحت شده اند؟ این اتوبوس‌ها چگونه برای خدمات رسانی صبح آمده می‌شوند؟

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر