تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....
کارشناس سازمان هواشناسی اعلام‌کرد

ورود موج جدید بارش‌ها به جنوب کشور از فردا

کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی از شدت گرفتن بارش‌ها در جنوب کشور در پی ورود سامانه بارشی جدید از امشب به کشور خبر داد و گفت: وقوع سیلاب‌های ناگهانی برای جنوب کشور انتظار می‌رود.

کد خبر: ۱۱۷۵۵۸
۰۹:۰۹ - ۱۱ دی ۱۴۰۰

ورود موج جدید بارش‌ها

دیدارنیوز ـ کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز در نوار جنوبی بارش‌های ضعیف و پراکنده خواهیم داشت.

وی بیان‌داشت: در جزایر تنگه هرمز و خلیج‌فارس، سواحل دریای عمان، نیمه جنوبی فارس، هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان بارش‌ها در بعد از ظهر خواهد بود.

رفیعی گفت: امروز مناطقی از غرب، جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین و زنجان، جنوب آذربایجان‌های غربی و شرقی و کردستان هم بارش‌های پراکنده و خفیف خواهند داشت.

وی ادامه‌داد: روز یکشنبه و در پی ورود سامانه بارشی فعال، گسترده بارش‌ها به مناطق جنوبی کشیده خواهد شد.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، بارش در روز یکشنبه در فارس، بوشهر، شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، غرب هرمزگان، جنوب کرمان و جزایر خلیج فارس شدت بیشتری خواهد داشت.

وی اظهار داشت: شدت بارش‌ها در این مناطق سبب جاری شدن روان‌آب و سیلابی شدن رودخانه‌ها خواهد شد. در مناطق کوهستانی و سردسیر نیز به دلیل بارش برف، لغزندگی جاده‌ها محتمل است و مه‌گرفتگی سبب کاهش دید می‌شود، همچنین احتمال مسدود شدن جاده‌های کوهستانی نیز وجود دارد.

رفیعی گفت: افزود: امروز و فردا در مناطق ساحلی خزر دمای هوا گرم‌تر شده و روز دوشنبه با نفوذ جریانات شمالی مجدد شاهد کاهش نسبی دما خواهیم بود.

به گفته وی، آب‌های خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان تا روز دوشنبه مواج و متلاطم است.

کارشناس سازمان هواشناسی همچنین از ادامه آلودگی هوای تهران و کرج تا روز یکشنبه خبر داد و گفت: هوای تهران نیمه ابری و در پایان وقت امروز با بارش پراکنده در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

منبع: ایرنا
برچسب ها: هواشناسی
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر