تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.

ثبت تصویر ۲ قلاده پلنگ نر و ماده در نیشابور

اله‌پور، سرپرست حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از ثبت اولین تصویر مستند از حضور ۲ قلاده پلنگ ایرانی نر و ماده در کنار هم در پناهگاه حیات وحش حیدری نیشابور خبر داد و گفت: حضور این گونه قبلا نیز در منطقه مشاهده و ثبت شده است، اما این اولین ثبت تصویر مستند از حضور ۲ قلاده پلنگ ایرانی نر و ماده در کنار هم در پناهگاه حیات وحش حیدری محسوب می‌شود که نشان از زادآوری این گونه ارزشمند در منطقه دارد.

کد خبر: ۱۱۷۴۶۳
۱۵:۰۸ - ۰۸ دی ۱۴۰۰

ثبت تصویر ۲ قلاده پلنگ نر و ماده

دیدارنیوز ـ اله‌پور، سرپرست حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در توضیح این خبر عنوان کرد: با تلاش محیط‌بانان پناهگاه حیات وحش حیدری، محیط‌بان مجتبی خالقی‌پور با همراهی بابک موسوی عکاس حیات وحش ایران، پس از بررسی و گمانه‌زنی نمایه‌های حیات وحش، موفق شدند از ۲ قلاده پلنگ ایرانی نر و ماده تصویربرداری کنند.

این مقام مسئول گفت: این گربه‌سان ارزشمند حیات وحش کشور با نام علمی saxicolor panthera pardus، قبلا بار‌ها در پناهگاه حیات وحش حیدری توسط محیط‌بانان، دامداران و جوامع محلی مشاهده و ثبت شده بود.

اله‌پور با اشاره به اینکه پلنگ ایرانی جزو گونه‌های ارزشمند و در خطر انقراض حیات وحش ایران است و در حال حاضر بزرگترین گربه‌سان کشور به شمار می‌رود، افزود: با توجه به وجود زیستگاه‌های مناسب حیات وحش در شمال شرق کشور، مناطق حفاظت شده خراسان رضوی از مهم‌ترین زیستگاه‌های این گونه ارزشمند در سطح جهان محسوب می‌شود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: حیات وحش
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی