تیتر امروز

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو
گفتگو با دکتر فریده شجاعی همسر زنده‌یاد منصور پورحیدری

منصور برای استقلال پدری کرد/ آن بازی معروف در استادیوم بودم/ باخت به ملوان یک شبه پیرش کرد + ویدیو

در روزهای پرماجرایی که وضعیت نیمکت استقلال روشن نبود و هر روز نام یک مربی را برای این تیم می‌آوردند به دیدار سرکار خانم فریده شجاعی همسر مرحوم منصور پورحیدری رفتیم. این مصاحبه جذاب تصویری را...
دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!
از سعد آباد تا توپکاپی (۵۶)

دیدار اردوغان و بن سلمان در آنکارا، بازگشت قاتل به صحنه جرم!

پس از قتل جمال خاشقجی در استانبول، روابط بین ترکیه و عربستان سعودی دچار تشنج شدیدی شد و برای مدتی در بالاترین سطح دیپلماتیک جدال لفظی و اتهام زدن به وجود آمد. با این حال به نظر می‌آید در سیاست...

ثبت تصویر ۲ قلاده پلنگ نر و ماده در نیشابور

اله‌پور، سرپرست حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از ثبت اولین تصویر مستند از حضور ۲ قلاده پلنگ ایرانی نر و ماده در کنار هم در پناهگاه حیات وحش حیدری نیشابور خبر داد و گفت: حضور این گونه قبلا نیز در منطقه مشاهده و ثبت شده است، اما این اولین ثبت تصویر مستند از حضور ۲ قلاده پلنگ ایرانی نر و ماده در کنار هم در پناهگاه حیات وحش حیدری محسوب می‌شود که نشان از زادآوری این گونه ارزشمند در منطقه دارد.

کد خبر: ۱۱۷۴۶۳
۱۵:۰۸ - ۰۸ دی ۱۴۰۰

ثبت تصویر ۲ قلاده پلنگ نر و ماده

دیدارنیوز ـ اله‌پور، سرپرست حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در توضیح این خبر عنوان کرد: با تلاش محیط‌بانان پناهگاه حیات وحش حیدری، محیط‌بان مجتبی خالقی‌پور با همراهی بابک موسوی عکاس حیات وحش ایران، پس از بررسی و گمانه‌زنی نمایه‌های حیات وحش، موفق شدند از ۲ قلاده پلنگ ایرانی نر و ماده تصویربرداری کنند.

این مقام مسئول گفت: این گربه‌سان ارزشمند حیات وحش کشور با نام علمی saxicolor panthera pardus، قبلا بار‌ها در پناهگاه حیات وحش حیدری توسط محیط‌بانان، دامداران و جوامع محلی مشاهده و ثبت شده بود.

اله‌پور با اشاره به اینکه پلنگ ایرانی جزو گونه‌های ارزشمند و در خطر انقراض حیات وحش ایران است و در حال حاضر بزرگترین گربه‌سان کشور به شمار می‌رود، افزود: با توجه به وجود زیستگاه‌های مناسب حیات وحش در شمال شرق کشور، مناطق حفاظت شده خراسان رضوی از مهم‌ترین زیستگاه‌های این گونه ارزشمند در سطح جهان محسوب می‌شود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: حیات وحش
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی