تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

رانندگان تاکسی هم صاحب خودرو برقی می‌شوند

اَرایوال، خودروساز انگلیسی، با همکاری شرکت تاکسیرانی اوبر، از یک خودروی الکترویکی پرده‌برداری کرده که با توجه به نیاز‌های راننده‌های تاکسی طراحی شده است.

کد خبر: ۱۱۷۴۴۳
۱۱:۵۱ - ۰۸ دی ۱۴۰۰

خودرو برقی برای رانندگان تاکسی

دیدارنیوز ـ این ماشین قرار است در اروپا و بریتانیا فروخته شود. ارایوال محصول جدید خود که پس از نظرسنجی از رانندگان شرکت اوبر طراحی شده است را کار (Car) نامیده است.

این خودرو به اندازه یک هاچ‌بک متوسط مانند فولکس‌واگن گلف است، اما به گفته طراحان شرکت، فضای سرنشینان عقب به اندازه یک رولزرویس است. همچنین برای افزایش فضا می‌توان صندلی کنار راننده را خواباند و به جلو برد.

تحقیقات ارایوال نشان داده که حدود سی میلیون راننده برای شرکت‌های اینترنتی تاکسیرانی مانند اوبر در سراسر جهان کار می‌کنند و هر راننده هر سال بین ۴۵ تا ۵۰ هزار کیلومتر رانندگی می‌کند. ارایوال می‌گوید با الکتریکی شدن این ماشین‌ها آلودگی هوا تا حد زیادی کاهش خواهد یافت.

اوبر نیز اعلام کرده که همه خودروهایش را در شهر لندن تا سال ۲۰۲۵ الکتریکی می‌کند و تا سال ۲۰۳۰ تمام ماشین‌های این شرکت در اروپا و آمریکا الکتریکی خواهند شد.

خودرو برقی برای رانندگان تاکسی

منبع: کاما پرس
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر