تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

پروژه تقسیم سوریه هرگز محقق نمی‌شود

وزیر امور خارجه سوریه گفت: ترکیه بخشی از خاک سوریه را اشغال کرده است و منافعی در نابودی کشورش دارد.

کد خبر: ۱۱۷۳۷۱
۱۶:۰۵ - ۰۷ دی ۱۴۰۰

پروژه تقسیم سوریه هرگز محقق نمی‌شود

دیدارنیوز:
فیصل المقداد، وزیر خارجه سوریه در گفتگو با شبکه‌های «السوریه» و «الاخباریه» دولت ترکیه را به تلاش برای ترک سازی مناطق سوریه متهم کرد و گفت: ترکیه با وجود مثبت بودن روند آستانه و توافق سوچی، مانع تراشی می‌کند.

المقداد درباره عملکرد نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در جزیره سوریه صحبت و آنها را "غیرقابل قبول" توصیف کرد و گفت: مشکل ما با قسد این است که وقتی ما در مورد موضوعی با آنها توافق می‌کنیم اگر آمریکا با آن مخالفت کند، آنها هم آن را رد می‌کنند.

المقداد با خاطب قرار دادن نیروهای قسد گفت: نباید روی واشنگتن حسابی باز کرد. هیچ پروژه تجزیه طلبانه‌ای در سوریه ولو هرکسی هم پشت آن باشد، قابل تحقق نیست و سوریه نمی‌تواند جداسازی حتی یک ذره خاک سرزمین خود را بپذیرد.

وزیر خارجه سوریه عنوان داشت: بیش از ۵۷ هزار شهروند از جمله ۳۰ هزار کودک در اردوگاه الهول توسط آمریکا زندانی شده‌اند و از کشورهای اروپایی خواسته‌ایم که شهروندان خود را بازگردانند، اما آنها از این کار خودداری می کنند.

وی درباره تحریم‌های اعمال شده علیه کشورش نیز گفت: تحریم‌های اقتصادی ظالمانه از سوی آمریکا و کشورهای غربی علیه مردم سوریه "غیرقانونی" است و هدف آن تنها تحقق خواسته‌های این کشورهاست.

المقداد در مورد بررسی و تدوین قانون اساسی جدید سوریه عنوان داشت: سوریه با کمیته مسئول تدوین قانون اساسی برخورد مثبت دارد و مشکلی با نماینده سازمان ملل یا خود سازمان ملل نداریم بلکه مشکل اصلی با کسانی است که ده ها هزار تروریست را به کشور ما فرستادند و میلیاردها دلار برای نابود کردن آن هزینه کردند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: سوریه
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر