تیتر امروز

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...

خانه فولاد در خوزستان راه‌اندازی می‌شود

کد خبر: ۱۱۷۲۹۰
۲۲:۳۳ - ۰۶ دی ۱۴۰۰

خانه فولاد در خوزستان راه‌اندازی می‌شود

 دیدارنیوز خوزستان:سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: خانه فولاد به صورت تخصصی برای شرکت‌های فولاد موجود در خوزستان راه‌اندازی می‌شود.

 آقا رضا فتوحی روز شنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خوزستان که با حضور امیر حسین نظری رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان برگزار شد، بیان کرد: به دنبال این هستیم که صنف‌های مختلف و تولیدی‌ها در خوزستان، هر کدام انجمن و خانه تخصصی خود را داشته باشند از جمله تشکیل خانه ‌تخصصی فولاد مدنظر است.

وی گفت: راه‌اندازی خانه فولاد با توجه به وجود چند شرکت‌ فولاد در خوزستان، موجب اثرگذاری بیشتر برای حل مشکلات این صنف، و رونق بیشتر تولید فولاد خواهد شد و کار به صورت تخصصی و فنی در این حوزه اداره می‌شود.

سرپرست هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با بیان اینکه در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، مشکلات پروژه‌هایی که به هر دلیل راکد مانده و یا تعطیل شده‌اند مورد بررسی قرار می‌گیرد، ادامه داد: دنبال این هستیم که برای کمک به تولیدکنندگان موانع آنها را که بیشتر بحث مالی است برطرف کنیم.

فتوحی بیان کرد: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، کارشناسان مربوطه اظهار نظر می‌کنند وبر اساس اظهارنظرهای کارشناسی طرح‌ها ارزیابی و بررسی می‌شود تا طرح رونق بگیرد و باعث رشد تولید شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان ادامه داد: بر اساس ماهیت این ستاد وظیفه داریم این موانع را برطرف کنیم و باعث رونق تولید در استان شویم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان نیز بیان کرد: شرکت فولاد اکسین خوزستان برای تمدید کارت بازرگانی خود به دلیل چک برگشتی که نزد فولاد خوزستان دارد با مشکل روبه رو است.

امیر حسین نظری افزود: واحدهای تولیدی که‌ چک برگشتی دارند برای تمدید کارت بازرگانی خود و امکان انجام صادرات لازم است که مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را دریافت کنند.

وی ادامه داد: این شرکت به دلیل چک برگشتی امکان تمدید کارت بازرگانی را ندارد و به همین منظور امکان صادرات محصول خود را ندارد و ممکن است متحمل ضرر و زیان شود.

شرکت فولاد خوزستان، هم‌اکنون دومین تولیدکننده فولاد خام در ایران است.گروه توسعه فراگیر فولاد خوزستان،صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد، صنعت فولاد شادگان، ایده‌پردازان صنعت فولاد،مهندسین مشاور پیشگامان فولاد جنوب، فولاد لجستیک، تامین آتیه فراگیر، توسعه اقتصادی فراگیر وفا،توسعه اقتصادی پایدار فراگیر،توسعه صنعتی و معدنی ایساتیس و شرکت فولاد اکسین از شرکت‌های زیرمجموعه فولاد خوزستان هستند.

رییس سازمان صمت خوزستان گفت : در نشست امروز ستاد تسهیل و رفع موانع تولید خوزستان مشکلات پنج شرکت تولیدی فولاد اکسین، پروژه فرهنگی و ورزشی خانم کوه سرخی، شرکت خمیر مایه الکل رازی،صنایع تبدیلی مشرق زمین و شرکت بهمن پلاستیک دزفول بررسی شد.

شرکت فولاد اکسین درخواست تمدید کارت بازرگانی خود با وجود داشتن چک برگشتی را داشت که مصوب شد جلسه کارشناسی با حضور نمایندگان فولاد خوزستان برای بررسی مشکل این شرکت برگزار شود.

مسوول پروژه فرهنگی و ورزشی خانم کوه سرخی که یک مجتمع آب درمانی است و به دلیل شیوع کرونا از زمان افتتاح طرح، تعطیل شده درخواست بخشودگی جرایم دیرکرد چک های خود را داشت که مصوب شد این پرونده برای حل این مشکل به ستاد تسهیل ملی ارجاع داده شود.

همچنین برای درخواست اجازه صادرات ملاس (تفاله باقی مانده از چغندرقند یا نیشکر)، این ستاد مصوب کرد ۲۰ هزار تن از این میزان برای نیاز درون خوزستان نگه داشته شود و بقیه آن صادر شود. هم اکنون حدود ۵۰ هزار تن ملاس در این شرکت دپو شده که خریداری داخلی ندارد.

۲ واحد تولیدی خانه مشرق زمین و بهمن پلاستیک دزفول نیز خواستار دریافت تسهیلات به عنوان سرمایه در گردش را داشتند که مقررشد در این خصوص جلسه کارشناسی با بانک‌های عامل برگزار شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی