تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

اپل خشاب سیم‌کارت را حذف می کند!

این احتمال وجود دارد که اپل برای افزایش مقاومت آیفون ۱۵ پرو در‌برابر نفوذ آب، خشاب سیم‌کارت را حذف کند.

کد خبر: ۱۱۷۲۸۶
۲۱:۳۵ - ۰۶ دی ۱۴۰۰

اپل خشاب سیم‌کارت را حذف می کند!

دیدارنیوز: 
طبق گزارش وب‌سایت برزیلی Blog do iPhone، مدل‌های پرو آیفون ۱۵ ممکن است از خشاب فیزیکی سیم‌کارت بی‌بهره باشند. به‌‌احتمال زیاد مدل‌های پرچم‌دار آیفون ۱۵ قابلیت پشتیبانی از دو eSIM را خواهند داشت و متعاقبا این امکان را به اپل می‌دهند تا خشاب سیم‌کارت را از بدنه دستگاه حذف کند. به‌عبارت‌دیگر، قابلیت مذکور به کاربران امکان می‌دهد دو سرویس ارتباطی را به‌صورت الکترونیکی در گوشی آیفون داشته باشند.

بااین‌حال، نباید از این موضوع غافل شد که تقریبا دو سال تا رونمایی گوشی‌های خانواده‌ی آیفون ۱۵ زمان باقی مانده است و در این مقطع، نمی‌توان صحت‌وسقم گزارش‌های منتشرشده را تأیید یا رد کرد. علاوه‌براین، وب‌سایت یادشده منبع موثقی برای افشای محصولات اپل محسب نمی‌شود. باوجوداین‌ حتی در‌صورت صحت شایعه، مدل‌های آیفون ۱۵ پرو ممکن است همچنان در کشورهایی که به سرویس eSIM دسترسی ندارند، خشاب فیزیکی سیم‌کارت داشته باشند.

درحال‌حاضر، خانواده‌ی آیفون ۱۳ از گواهی IP68 برای مقاومت دربرابر آب بهره می‌برد و در وب‌سایت پشتیبانی اپل گفته ‌شده است که آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی درمقابل پاشش آب و گردوغبار در شرایط آزمایشگاهی و استاندارد IEC 60529 حداکثر در عمق ۶ متر ۳۰ دقیقه آزمایش شده‌اند

ناگفته نماند اپل می‌تواند این مقاومت را با حذف درگاه سیم‌کارت افزیش دهد و متعاقبا بتواند گواهی IP69 را برای گوشی‌های هوشمندش دریافت کند. افزون‌براین، شایعه شده است که اپل به‌زودی حداقل یک مدل آیفون بدون درگاه و کانکتور لایتنینگ عرضه خواهد کرد و حذف خشاب سیم‌کارت گام دیگری به‌سوی طراحی کاملا یکپارچه خواهد بود.

برچسب ها: اپل
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر