تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....
مدیر عامل نفت و گاز مارون در آئین رونمایی از پروژه های زیست محیطی مناطق نفتخیز جنوب:

از مشعل حدود 11 میلیارد فوت مكعب گاز در سال جلوگیری كردیم

آئین رونمایی از پروژه های زیست محیطی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شامل پروژه جمع آوری گازهای مشعل واحدهای بهره برداری مارون 6، مارون 3 و منصوری، یکشنبه 5 دی در مجتمع صنعتی شماره 6 شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون با حضور مدیر کل HSE و پدافند غیرعامل وزارت نفت، رئیس HSE شرکت ملی نفت ایران، نماینده صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان خوزستان، مدیر عامل و تنی چند از مدیران ستادی مناطق نفتخیز جنوب برگزار شد.

کد خبر: ۱۱۷۲۷۲
۱۸:۵۴ - ۰۶ دی ۱۴۰۰

از مشعل حدود 11 میلیارد فوت مكعب گاز در سال جلوگیری كردیم

دیدارنیوز خوزستان: مدیرعامل این شرکت ضمن ابراز خرسندی از تحقق اهداف و برنامه های تولیدی شرکت به همراه اجرای موفقیت آمیز پروژه های مرتبط با  صیانت از زیست بوم پیرامونی تاسیسات فرایندی گفت: جمع آوری و جلوگیری ازمشعل 10.7 میلیارد فوت مکعب گاز در سال، نتیجه همت، تلاش و همکاری بی مانند بخش خصوصی و کارکنان صنعت نفت در همه سطوح است که آثار مثبت زیست محیطی و سود و صرفه اقتصادی برجسته ای را به همراه داشته است.

مهندس حمید کاویان به تشریح طرح جمع آوری گاز های مشعل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون پرداخت و اظهار داشت: دو قرارداد 5 ساله با سرمایه گذاری حدود 17 میلیون دلار برای احداث تاسیسات فشار افزایی گازهای کم فشار مشعل و شیرین سازی گازهای ترش علاوه بر ارسال به کارخانه گاز و گاز مایع 400 جهت فرآوری و تفکیک NGL و گاز سبک شامل فروش گازهای ترش ارسالی به مشعل واحد بهره برداری  شماره 3 مارون به میزان 15 میلیون فوت مکعب در روز و فروش گازهای کم فشار ارسالی به مشعل واحد بهره برداری مارون 6 به میزان 14 میلیون فوت مکعب در روز با شرکت های داخلی بسته و پس از انجام عملیات اجرایی راه اندازی شد.

وی افزود: هم اکنون 88 درصد گازهای همراه مازاد جمع آوری می شود و 4 درصد آن به مصرف داخلی می رسد؛ قرار است تا 3 سال آینده، 8 درصد باقیمانده نیز جمع آوری گردد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون هدف اصلی انجام این پروژه ها را صیانت از محیط زیست و حفظ منابع هیدروکربوری  برشمرد  و سود و صرفه اقتصادی حاصل از فروش گازهای همراه را 16 میلیون دلار در سال اعلام کرد.
 

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر