تیتر امروز

سفر پر سر و صدای رئیسی به کرملین

سفر پر سر و صدای رئیسی به کرملین

نگاه به شرق در دولت سیزدهم در این روزها کاملا شکل مشخص و بارزی به خود گرفته و سفر نه چندان بی سر‌و‌صدای ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران به کرملین مهر تاییدی بر این نکته است.

ممنوعیت نصب سنگ قبر عکس‌دار

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) گفت:برای جلوگیری از نصب سنگ قبرهایی که دارای تصویر است همه پروتکل‌ها در هنگام دفن متوفی به فرد ارائه می‌شود و از وی امضاء گرفته می‌شود ولی بعدا ممکن است افراد نسبت به نصب چنین سنگ قبرهایی اقدام کنند.

کد خبر: ۱۱۷۲۶۹
۱۸:۲۹ - ۰۶ دی ۱۴۰۰

ممنوعیت نصب سنگ قبر عکس‌دار

دیدارنیوز:
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) از ایجاد اکیپ انتظامات سنگ قبر در بهشت زهرا (س) با هدف افزایش امنیت در این سازمان خبر داد.

سعید غضنفری:

با اشاره به اینکه هر شهروندی که در تهران فوت می‌کند یک قبر رایگان برای وی وجود دارد): دو طبقه دیگر در قطعات روز نهایتا با قیمت ۵ میلیون تومان به خانواده متوفیان داده خواهد شد. در قطعاتی که تراکم قبور زیاد است و جزو قطعات قدیمی محسوب می شوند هر طبقه ۷ میلیون تومان دریافت می‌شود که این مبلغ نیز برابر مصوبه شورای شهر تهران اعمال می شود. قطعا ما نباید هزینه ارتحال را برای مردم افزایش دهیم. در قطعات قدیم که ظرفیت خالی کم است قبوری که احیا می شود به صورت دقیق ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافت می شود.

در تشریح تأمین امنیت قبور در بهشت زهرا): خود را خادم تمام قبور مومنین می دانیم. در مورد امنیت، دژبان ارتش در سازمان مستقر است و حفظ و حراست از سازمان بر عهده دژبان است که با بهره گیری از ۲۲۰ نفر نیرو این کار را در سازمان بر عهده دارد اما حتما این فرایند نیاز به اصلاح دارد چرا که یک میلیون و ۵۰۰ هزار قبر مومنین در سازمان بهشت زهرا (س) وجود دارد و در راستای امنیت از ابزارهای سلبی همچون دوربین ها و لوازم امنیتی رصد سازمان را انجام می دهیم.

با مدل جدیدی با ایجاد کلانتری در سازمان به ویژه قطعه شهدا ضریب امنیت را افزایش می دهیم. بی تردید آسیب های اجتماعی تنها شامل سازمان بهشت زهرا (س) نیست. با توجه به قرار گیری این سازمان در حاشیه تهران این موضوع در سازمان نیز مشاهده می شود. بر همین اساس قریب ۲۰ روز است که اکیپ‌هایی برای انتظامات سنگ قبر ایجاد شده که علاوه بر تأمین امنیت، جلوی نصب سنگ های دارای تصاویر را نیز می‌گیرند. در حال حاضر دو اکیپ چهار نفره به صورت پایلوت در برخی قطعات کار را آغاز کرده و شهردار شب نیز برای افزایش ضریب امنیت در سازمان بهشت زهرا ایجاد شده است.

برای جلوگیری از نصب سنگ قبرهایی که دارای تصویر است همه پروتکل‌ها در هنگام دفن متوفی به فرد ارائه می‌شود و از وی امضاء گرفته می‌شود ولی بعدا ممکن است افراد نسبت به نصب چنین سنگ قبرهایی اقدام کنند.

امیدواریم رسانه‌ها در اطلاع رسانی به شهروندان برای بهره گیری از سنگ قبرهای مطابق با پروتکل های بهشت زهرا (س) ما را یاری کنند. بی تردید برای سهولت دسترسی و فاتحه خوانی شهروندان نباید در قطعات از سنگ قبرهایی با طول و عرض بیشتر از آنچه که در پروتکل ها مطرح شده استفاده کنند.

(در پاسخ به سوالی درباره مقبره های خانوادگی در سازمان بهشت زهرا (س) با اشاره به اینکه این مقبره ها در حال حاضر در درون سازمان به فروش می‌رسند): مقبره خانوادگی با ۳۰ قبر به قیمت ۷۵۰ میلیون تومان و مقبره ای با داشتن ۴۰ تا ۵۰ قبر به قیمت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به فروش می رسد.

برچسب ها: بهشت زهرا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر