تیتر امروز

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...

پرفروش‌ترین‌های گیشه جهانی سینما در سال ۲۰۲۱

قسمت جدید «مرد عنکبوتی» که در اواخر سال جاری میلادی اکران شد با فروشی فراتر از انتظار، سینمای جهان را به بازگشت به شرایط عادی پس از دو سال مواجهه با شرایط سخت ناشی از همه‌گیری کرونا امیدوار کرد.

کد خبر: ۱۱۷۲۳۳
۱۳:۰۳ - ۰۶ دی ۱۴۰۰

پرفروش‌ترین‌های گیشه جهانی سینما

دیدارنیوز ـ «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» جدیدترین قسمت از سری فیلم‌های «مرد عنکبوتی» با فروش یک میلیارد دلاری در تنها ۱۱ روز به نخستین فیلم در دوران همه‌گیری ویروس کرونا تبدیل شد که به فروشی میلیارد دلاری دست می‌یابد.

این فیلم ابرقهرمانی محصول کمپانی سونی و استودیو مارول در حالی در آخرین روز‌های سال میلادی در نقش ناجی گیشه سینمای آمریکا و جهان ظاهر شد که شیوع سویه اُمیکرون ویروس کرونا بار دیگر سالن‌های سینما در برخی نقاط جهان را تحت تاثیر قرار داده است.

«مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» پس از فیلم‌های «انتقام جویان: آخر بازی» (۵ روز) و در کنار «انتقام جویان: جنگ ابدیت»، به دومین فیلم پرفروش تاریخ سینما تبدیل شد که در کوتاه‌ترین زمان به فروش میلیارد دلاری می‌رسد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت «باکس افیس موجو»، این فیلم که از نیمه دوم دسامبر اکران جهانی خود را آغاز کرد تا به امروز ۱/۰۵۴ میلیارد دلار فروخته که ۴۶۷ میلیون دلار آن از محل گیشه سینمای آمریکا و ۵۸۷ میلیون دلار آن را نیز از گیشه بین‌الملل به دست آمده است.

«مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» به کارگردانی «جان واتس» و فیلم‌نامه‌ای نوشته مشترک «کریس مک‌کنا» و «اریک سامرز» با بازی مجدد «تام هولاند» در نقش اصلی دنباله «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» (۲۰۱۷) و «مرد عنکبوتی: دور از خانه» (۲۰۱۹) و بیست و هفتمین فیلم در دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود.

سینمای چین که روند بهبود فروش خود را از پیش آغاز کرده بود در فهرست ۱۰ فیلم پرفروش سال سینمای جهان حضور پررنگی دارد.

در فهرست پرفروش‌ترین فیلم‌های سینما در سال ۲۰۲۱، پس از فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست»، فیلم چینی «نبرد در دریاچه چانگ‌جین» که به مناسبت یکصدمین سالگرد حزب کمونیست چین ساخته شده با فروش ۹۰۶ میلیون دلاری قرار دارد و «سلام مامان» دیگر فیلم چینی با فروش ۸۴۱ میلیون دلاری رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

جدول ۱۰ فیلم پرفروش سینمای جهان در سال ۲۰۲۱ در زیر آمده است:

رتبه عنوان فیلم توریع‌کننده فروش جهانی
۱ مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست سونی ۱/۰۵۴ میلیارد دلار
۲ «نبرد در دریاچه چانگ‌جین Huaxia Film Distribution ۹۰۶ میلیون دلار
۳ سلام مامان Lian Ray Pictures ۸۴۱ میلیون دلار
۴ زمانی برای مردن نیست MGM/ یونیورسال ۷۷۴ میلیون دلار
۵ سریع و خشن ۹ (F9) یونیورسال ۷۲۶ میلیون دلار
۶ کارارگاه محله چینی‌ها Wanda Pictures ۷۰۶ میلیون دلار
۷ ونوم: بگذارید کارنج بیاید سونی ۵۰۱ میلیون دلار
۸ گودزیلا علیه کونگ برادران وارنر/ توهو ۴۶۷ میلیون دلار
۹

شانگ چی و افسانه ده حلقه

دیزنی ۴۳۲ میلیون دلار
۱۰ جاودانگان دیزنی ۴۰۰ میلیون دلار
منبع: ایسنا
برچسب ها: سینمای جهان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی