تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

جمع آوری و جلوگیری از مشعل ۱۰.۷ میلیارد فوت مکعب گاز در نفت و گاز مارون  

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون گفت: جمع آوری و جلوگیری ازمشعل ۱۰.۷ میلیارد فوت مکعب گاز در سال، نتیجه همت، تلاش و همکاری بخش خصوصی و کارکنان صنعت نفت است.

کد خبر: ۱۱۷۲۰۵
۱۰:۲۵ - ۰۶ دی ۱۴۰۰

 به گزارش دیدارنیوز خوزستان: حمید کاویان مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون گفت: جمع آوری و جلوگیری ازمشعل ۱۰.۷ میلیارد فوت مکعب گاز در سال، نتیجه همت، تلاش و همکاری بی مانند بخش خصوصی و کارکنان صنعت نفت در همه سطوح است که آثار مثبت زیست محیطی و سود و صرفه اقتصادی برجسته‌ای را به همراه داشته است.

وی به تشریح طرح جمع آوری گاز‌های مشعل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون پرداخت و اظهار داشت: دو قرارداد ۵ ساله با سرمایه گذاری حدود ۱۷ میلیون دلار برای احداث تاسیسات فشار افزایی گاز‌های کم فشار مشعل و شیرین سازی گاز‌های ترش علاوه بر ارسال به کارخانه گاز و گاز مایع ۴۰۰ جهت فرآوری و تفکیک NGL و گاز سبک شامل فروش گاز‌های ترش ارسالی به مشعل واحد بهره برداری شماره ۳ مارون به میزان ۱۵ میلیون فوت مکعب در روز و فروش گاز‌های کم فشار ارسالی به مشعل واحد بهره برداری مارون ۶ به میزان ۱۴ میلیون فوت مکعب در روز با شرکت‌های داخلی بسته و پس از انجام عملیات اجرایی راه اندازی شد.

کاویان افزود: هم اکنون ۸۸ درصد گاز‌های همراه مازاد جمع آوری می‌شود و ۴ درصد آن به مصرف داخلی می‌رسد؛ قرار است تا ۳ سال آینده، ۸ درصد باقیمانده نیز جمع آوری گردد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون هدف اصلی انجام این پروژه‌ها را صیانت از محیط زیست و حفظ منابع هیدروکربوری برشمرد و سود و صرفه اقتصادی حاصل از فروش گاز‌های همراه را ۱۶ میلیون دلار در سال اعلام کرد.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر