تیتر امروز

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...

جمع آوری و جلوگیری از مشعل ۱۰.۷ میلیارد فوت مکعب گاز در نفت و گاز مارون  

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون گفت: جمع آوری و جلوگیری ازمشعل ۱۰.۷ میلیارد فوت مکعب گاز در سال، نتیجه همت، تلاش و همکاری بخش خصوصی و کارکنان صنعت نفت است.

کد خبر: ۱۱۷۲۰۵
۱۰:۲۵ - ۰۶ دی ۱۴۰۰

 به گزارش دیدارنیوز خوزستان: حمید کاویان مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون گفت: جمع آوری و جلوگیری ازمشعل ۱۰.۷ میلیارد فوت مکعب گاز در سال، نتیجه همت، تلاش و همکاری بی مانند بخش خصوصی و کارکنان صنعت نفت در همه سطوح است که آثار مثبت زیست محیطی و سود و صرفه اقتصادی برجسته‌ای را به همراه داشته است.

وی به تشریح طرح جمع آوری گاز‌های مشعل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون پرداخت و اظهار داشت: دو قرارداد ۵ ساله با سرمایه گذاری حدود ۱۷ میلیون دلار برای احداث تاسیسات فشار افزایی گاز‌های کم فشار مشعل و شیرین سازی گاز‌های ترش علاوه بر ارسال به کارخانه گاز و گاز مایع ۴۰۰ جهت فرآوری و تفکیک NGL و گاز سبک شامل فروش گاز‌های ترش ارسالی به مشعل واحد بهره برداری شماره ۳ مارون به میزان ۱۵ میلیون فوت مکعب در روز و فروش گاز‌های کم فشار ارسالی به مشعل واحد بهره برداری مارون ۶ به میزان ۱۴ میلیون فوت مکعب در روز با شرکت‌های داخلی بسته و پس از انجام عملیات اجرایی راه اندازی شد.

کاویان افزود: هم اکنون ۸۸ درصد گاز‌های همراه مازاد جمع آوری می‌شود و ۴ درصد آن به مصرف داخلی می‌رسد؛ قرار است تا ۳ سال آینده، ۸ درصد باقیمانده نیز جمع آوری گردد.

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون هدف اصلی انجام این پروژه‌ها را صیانت از محیط زیست و حفظ منابع هیدروکربوری برشمرد و سود و صرفه اقتصادی حاصل از فروش گاز‌های همراه را ۱۶ میلیون دلار در سال اعلام کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی