تیتر امروز

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!
بازخوانی یک گفت‌و‌گوی استثنایی با ناصر حجازی بعد از ۱۵ سال

خدا می‌خواست من را تنبیه کند!

جمعه سی‌ام اردیبهشت سالگرد درگذشت ناصر حجازی اسطوره فوتبال ایران است، مردی با خصوصیات منحصر به فرد در دوران بازی و مربی‌گری. بازخوانی یک مصاحبه از او در پایان همکاری‌اش با استقلال در دی ماه ۸۶...
شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند
احمد مازنی در مراسم تجلیل از شهدا و سالگرد آزادسازی خرمشهر:

شهدا و جانبازان ناظر بر کار ما هستند و می‌گویند "قرار ما این نبود"+ویدئو

فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: امروز شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران، خواهران و برداران آن‌ها نگرانند و با زبان، با قلم و به انحا مختلف، به ما می‌گویند؛ «قرار ما این نبود».
آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
معاون سازمان محیط زیست:

وضعیت گونه‌های حیات وحش کشور مساعد نیست

حسن اکبری، معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست گفت، وضعیت گونه‌های حیات وحش کشور مساعد نیست.

کد خبر: ۱۱۷۱۷۸
۱۶:۱۷ - ۰۵ دی ۱۴۰۰

وضعیت گونه‌های حیات وحش کشور

دیدارنیوز ـ به گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، تفاهمنامه همکاری بین معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی و پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار با رویکرد ارائه راه حل‌های نوآورانه و دانش محور برای ارزیابی، پایش و نظارت در مدیریت مناطق چهارگانه با هدف رفع مشکلات محیط زیستی موجود در بوم‌سازگان‌های طبیعی و تنوع زیستی کشور به امضاء رسید.

معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست در مراسم امضای این تفاهمنامه با بیان اینکه پژوهش می‌تواند ما را در بخش محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی یاری کند، گفت: معاونت محیط‌زیست طبیعی می‌تواند تمام امکانات خود را برای انجام طرح‌های پژوهشی در اختیار پژوهشکده محیط‌زیست و توسعه پایدار قرار دهد.

حسن اکبری با بیان اینکه وضعیت گونه‌های حیات وحش کشور مساعد نیست، گفت: با توجه به رسالت و وظایفی که در حوزه محیط‌زیست طبیعی داریم، برای جلوگیری از انقراض گونه‌ها نیاز است بخشی از اعتبارات را به حوزه اجرایی اختصاص دهیم تا بتوانیم موانع را رفع کنیم و بخشی دیگر را به حوزه پژوهش اختصاص دهیم، تا برای رسیدن به راه حل‌های لازم در جهت حفظ گونه‌های جانوری و گیاهی کشور هزینه شود.

رئیس پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار نیز در مراسم امضای این تفاهمنامه با بیان اینکه پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار نقش بازوی علمی و پژوهشی سازمان را دارد، گفت: ماموریت داریم تا معضلات و مشکلات حوزه‌های مختلف سازمان حفاظت محیط زیست را اخذ و با استفاده از ظرفیت‌های پژوهشکده، بخشی از این مشکلات را با تحقیق و پژوهش حل کنیم.

روانبخش شیردم وی اظهار داشت: همه تلاش خود را می‌کنیم تا با همکاری و پتانسیل موجود در معاونت محیط زیست طبیعی بتوانیم محور‌های این تفاهم نامه را عملیاتی کنیم.

وی گفت: رویکرد پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار، یک رویکرد همکاری محور است جهت رفع نیاز‌های سازمان حفاظت محیط زیست و ما آمادگی داریم تا در حوزه‌های مختلف با توجه به توانمان چالش‌ها و معضلات محیط زیستی را از طریق پژوهش شناسایی و رفع کنیم.

منبع: ایرنا
برچسب ها: محیط زیست
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی