تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

پوتین: نورد استریم ۲ می‌تواند بحران انرژی اروپا را حل کند

رئیس‌جمهور روسیه طی اظهاراتی تأکید کرد که شروع تأمین گاز از طریق خط لوله جدید نورد استریم ۲ می‌تواند به کاهش قیمت این محصول برای مصرف‌کنندگان اروپایی کمک کند.

کد خبر: ۱۱۷۱۰۸
۰۹:۲۳ - ۰۵ دی ۱۴۰۰

پوتین: نورد استریم ۲ می‌تواند بحران انرژی اروپا را حل کند

 

 

دیدارنیوز: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز جمعه طی اظهاراتی تأکید کرد که شروع تأمین گاز از طریق خط لوله جدید نورد استریم ۲ می‌تواند به کاهش قیمت این محصول برای مصرف‌کنندگان اروپایی کمک کند.

ریانوستی به نقل از پوتین گفت: افزایش صادرات گاز به بازار اروپا مطمئناً قیمت نقدی (این محصول) را کاهش خواهد داد.

اطلاعات اپراتور شبکه آلمانی گسکید Gascade نشان داد که خط لوله یامال-اروپا که گاز روسیه را به اروپای غربی هدایت می‌کند در روز جمعه برای چهارمین روز در حالت معکوس کار کرد.

پوتین تأکید کرد که لهستان روسیه را از مدیریت خط لوله گاز یامال-اروپا کنار گذاشته است که منجر به افزایش قیمت گاز شده است.

بر اساس این گزارش، اروپا ماه هاست که با کمبود گاز و افزایش سرسام آور قیمت ها دست و پنجه نرم می کند. این وضعیت باعث شد که قیمت ها در بازار نقدی در هفته جاری به ۲۱۵۰ دلار برای هر ۱۰۰۰ متر مکعب گاز برسد.

ساخت خط لوله گاز نورد استریم ۲ که برای انتقال گاز طبیعی روسیه به آلمان از اعماق دریای بالتیک طراحی شده بود، در ماه سپتامبر به پایان رسید.

با این حال، این خط لوله هنوز در انتظار تایید نظارتی از سوی برلین و اتحادیه اروپا است. اکنون صدور مجوز متوقف شده است چرا که اپراتور این خط لوله یعنی شرکت Nord Stream 2 AG، که دفتر مرکزی آن در سوئیس است، نیاز به ثبت شرکت تابعه خود در آلمان دارد.

طی هفته جاری میلادی، آژانس شبکه فدرال آلمان اعلام کرد که در مورد صدور مجوز اپراتور نورد استریم ۲ تا پایان نیمه اول سال ۲۰۲۲ تصمیمی اتخاذ نخواهد شد.

منبع: افق
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر