تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

دیدار مسجدی با مسعود بارزانی

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با رئیس حزب دموکرات کردستان عراق دیدار و گفتگو کرد.

کد خبر: ۱۱۶۹۱۹
۱۱:۱۶ - ۰۱ دی ۱۴۰۰

دیدار مسجدی با مسعود بارزانی

دیدارنیوز_ ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با مسعود بارزانی، رئیس حزب دموکرات کردستان عراق دیدار و دو طرف در خصوص اوضاع سیاسی عراق، نتایج انتخابات پارلمانی و گام‌های اتخاذ شده در راستای نزدیک شدن روابط میان طرف‌های عراقی رایزنی کردند.

در این دیدار که در اربیل برگزار شد دو طرف بر سه اصل شراکت، هماهنگی و توازن در حکومتداری به منظور تحقق ثبات و استواری در روند سیاسی عراق تاکید کردند.

مسجدی و بارزانی درخصوص روابط میان اقلیم کردستان عراق و جمهوری اسلامی ایران و گسترش این روابط در زمینه‌های اقتصادی و تجاری و فرهنگی بحث و گفتگو کردند.

به گزارش ایسنا، ایرج مسجدی پیش از این با نیچروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق دیدار و گفتگو کرد.

در بیانیه‌ای که ریاست اقلیم کردستان منتشر کرده آمده است: در این دیدار دو طرف در خصوص روابط عراق و اقلیم کردستان با جمهوری اسلامی ایران و گسترش همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف و همچنین آخرین تحولات عملیات سیاسی در عراق و تلاش‌ها برای تشکیل دولت جدید در این کشور و نیز روابط میان اربیل و بغداد و تداوم گفتگو برای حل اختلافات میان آن‌ها و خطرات تروریسم و حملات اخیر داعش رایزنی کردند.

مسجدی و بارزانی همچنین درخصوص اهمیت همکاری در راستای حفاظت از امنیت و ثبات در منطقه و بهبود روابط میان کشور‌های منطقه بر اساس دوستی و منافع مشترک توافق کردند.

دو طرف همچنین بر اهمیت گشترش روابط میان اقلیم کردستان عراق و جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر