تیتر امروز

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

پیک ششم از راه رسید؛ امیکرون روی قله

با اینکه آمار فوتی‌های کرونا سیر نزولی دارد و اسم برخی استان‌ها در لیست سیاه کرونا نیست، اما افزایش آمار مبتلایان به امیکرون نشان می‌دهد که وارد یک جنگ دیگر شده ایم؛ یک جنگ تمام عیار با کووید...

خاجی از برگزاری نشست بعدی آستانه در تهران خبر داد

مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان از توافق کشور‌های ضامن صلح سوریه برای برگزاری نشست بعدی آستانه در اوایل سال میلادی آتی و در تهران خبر داد.

کد خبر: ۱۱۶۹۰۹
۱۰:۳۸ - ۰۱ دی ۱۴۰۰

خاجی از برگزاری نشست بعدی آستانه در تهران خبر داد

دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری تاس، علی اصغر خاجی مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی در گفتگو با این خبرگزاری گفت، روسیه، ایران و ترکیه توافق کرده‌اند نشست بعدی آستانه در فوریه و مارس ۲۰۲۲ در تهران برگزار شود که به شرایط بیماری کرونا بستگی خواهد داشت.

خاجی ادامه داد: برای این نشست برنامه‌ریزی شده است. خود را آماده می‌کنیم که خیلی زود در سال آینده آن را برگزار کنیم. اما در کل، توافق کرده‌ایم نشست را برگزار کنیم. به احتمال زیاد، بتوانیم این نشست را در فوریه یا مارس برگزار کنیم.

به گفته او، این موضوع در دستور کار مذاکرات آستانه در نورالسلطان بوده است و در بندی جداگانه در بیانیه نهایی این کشور‌های ضامن صلح سوریه گنجانده خواهد شد.

این دیپلمات ارشد کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا این نشست پیش از نشست وزرای امور خارجه این کشور‌ها برگزار خواهد شد یا نه، بیان کرد: بله، ما در این باره به توافق رسیده‌ایم. سال آینده خواهد بود. در ژانویه یا اوایل فوریه یک نشست وزیران خواهیم داشت و بعد نشست آستانه به دنبال آن برگزار خواهد شد.

خاجی همچنین گفت: نشست بعدی آستانه ظرف چند هفته پس از نشست ترکیه، ایران و روسیه برگزار خواهد شد.

پیش از این، روسای جمهور روسیه، ایران و ترکیه در ۱ ژانویه ۲۰۲۰ نشستی مجازی درباره اوضاع سوریه داشتند و درباره نشستی حضوری در تهران در صورت بهبود شرایط بیماری همه‌گیر کرونا نیز صحبت کرده بودند.

منبع: ایسنا
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر