تیتر امروز

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!
چکیده گزارش رییس جمهوری به مردم در برنامه زنده:

رئیسی: انجام خواهد شد؛ آینده روشن است!

رییس جمهوری اسلامی ایران در برنامه زنده نه تحفه و دستاورد مهمی از روسیه به مردم ارائه داد و نه در سیاست‌های داخلی -جز افتخار به کاهش آمار فوتی‌های کرونا- کار انجام شده‌ای را به استودیو خبر آورد....

امضای یادداشت تفاهم برای تسویه بدهی سریلانکا به ایران

معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت با وزیر کشت و صنعت سریلانکا یادداشت تفاهمی امضا کرد که بر اساس آن بدهی‌های نفتی سریلانکا به ایران تعیین تکلیف می‌شود.

کد خبر: ۱۱۶۸۹۹
۱۰:۱۸ - ۰۱ دی ۱۴۰۰

امضای یادداشت تفاهم برای تسویه بدهی سریلانکا به ایران

دیدارنیوز_ علیرضا پیمان‌پاک معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت که در اولین مقصد تجاری خود در آسیای شرقی بامداد روز دوشنبه وارد کلمبو شده است، با وزیر کشت و صنعت سریلانکا یادداشت تفاهم امضا کرد.

بر اساس این یادداشت تفاهم در ازای واردات ماهانه چای، بدهی سریلانکا به کشورمان تسویه می‌شود. بدهی نفتی سریلانکا سال‌ها تعیین تکلیف نشده بود.

لازم به ذکر است، این واردات چای، مازاد واردات سنتی نیست، بلکه از این به بعد واردات جاری در بخش چای از این طریق انجام می‌شود و تا حد ممکن از خروج ارز از کشور جلوگیری می‌شود.

معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت در ادامه رایزنی‌های خود با مقامات و تجار سریلانکا از جمله رییس اتاق بازرگانی سیلان و سازمان توسعه تجارت سریلانکا، وزیر کشت و صنعت، وزیر مشاور در امور همکاری‌های منطقه ای، قائم مقام وزیر خارجه و وزیر صنعت دیدار کرد.

در این دیدار‌ها راه‌های توسعه اقتصادی و نهایت استفاده از فرصت‌های موجود را بررسی شد.

صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر